Гоце Рагуза360 со статус на ФБ: Ни еден од нашите вработени не е заразен

admin22

Драги мои пријатели,

Овој статус го пишувам, затоа што би сакал да ве информирам за случувањата после одржување на симпозиумот на дерматолози на 07-ми март во нашиот ресторан Рагуза360.
Имено би сакал повторно да нагласам дека:

– Нашите вработени не беа во директен контакт со заболената пациентка од Ковид 19, која предаваше на настанот.

– По одржување на симпозиумот не се организираа други настани или прослави а Институтот за јавно здравје направи темелна и комплетна дезинфекција на објектот.

-Дел од нашите вработени кој што беа на работа тој ден се во домашен карантин и немаат никакви симптоми до денеска (поминати се 18 дена) а од Институтот за јавно здравје не информираа дека штом немаат симптоми нема потреба ниту да се тестираат.

Loading...

Би сакал да апелирам до сите да не се шират дезинформации посебно невистини кои се однесуваат на моето семејство.
Да ги почитуваме мерките и препораките од Министерството за здраство а на сите заболени од вирусот им посакувам побрзо закрепнување.

loading...
Loading...
Next Post

КИНЕСКИ ИНФЕКТОЛОГ: Откри колку ќе трае пандемијата во Европа

Пандемијата на Ковид-19 може да потрае и до две години, оценува кинески инфектолог познат по тоа што не ја зашеќерува според него реалната слика. На неодамнешна видео конференција во Дизелдорф, Жанг Венхонг – директор на Оддлот за инфективни болести на Универзитетската болница Хуашин во Фудан, порача дека Европа мора да […]