Исповед на мeдицинcкa cecтpa од Прилеп: Двajца прилепчани ocтавиja coпpyги, дeцa, poдители! Нoceте мacки, дpжете диcтанца!

admin22

Фејсбук статус на Флорина Бошкоска, медицинска сестра во Инфективното одделение на градската болница “Борка Талески” во Прилеп

“Две нови жpтви денес во Прилеп. Оставија деца, сопруги, родители. Но, сепак тоа не е ништо, така?! Се шеташ по градов без маска или турната под нос, се собираш правиш седенки, затоа што ова е лага, нема кopoна.

Е сега да ви кажам нешто!

loading...

Јас незнам дали има кopoна или нема кopoна, дали е ова некој заговор за да не контролира некој. Јас единствено знам дека секојдневно гледам болни, гледам човечки судбини поради што неможам мирно да спијам.

Затоа ве молам, ако веќе не можете да издржите дома носете барем маски и држете дистанца да се заштитите себе си и другите. Да не заштитите нас медицинските работници кои сме веќе на крајот од силата.

Народе свестете се ова не е играчка, животи се во прашање!!!

НОСИ МАСКА И ДРЖИ ДИСТАНЦА!!!

loading...

Дали е ова толку многу комплицирано? Еден ден и ова ќе помине ќе се дружиме ќе се гушкаме. Само од нас зависи колку долго ќе треба да чекаме. А со ваква ниска свест каде ќе ни биде крајот. Бог да им подари царство небесно на сите жpтви”.

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) СТАВЕТЕ ЦЕЛ ЛИМОН ВО МИКРОБРАНОВА ПЕЧКА: Ќе се случи нешто генијално, нема да си верувате на самите себе

Сокот од лимон е чудесен додаток кој го збогатува вкусот на многу јадења. Но, сите знаеме колку е тешко да се исцеди целата течност, при што токму за оваа цел денес ви откриваме генијален трик за овој проблем. За да го добиете максималното количество на сок, сè што е неопходно […]