Ја оставил еден час пред венчавката-трогателна исповед од која срцето се кине на парчиња

admin22

Синди Маисонев секој ден се сеќава детелно на денот кога требало да се омажи за својот вереник, момчето кое го запознала пред две години, со кое планирала заеднички живот, деца, иднина.

„Стоев во венчаницата од соништата, сестра ми ми го местеше превезот. Ме прашуваше дали сум нервозна, и одговорив дека немам причина за тоа. Тој е супер фраер, и реков.

Често се сеќавам на тоа. Тогаш би заплакала, а денес ми е смешно“, раскажа 30-годишната Синди за Guardian.

Љубовта на својот живот го запознала на натпревар на бејзбол. Бил висок и згоден, зборувал убаво, а половина година подоцна и клекнал пред неа, на плажа, каде ја запросил. Требало да имаат венчавка од соништата. Одлучиле да се венчаат на Хаваи на плажа.

Судбоносниот ден бил идеален. Освен малите несогласувања со неговата сестра, се било убаво. Меѓутоа еден час пред да тргнат пред олтарот, во нејзината соба влетал вереникот. Плачел и и рекол „Не можам да се оженам со тебе“.

Loading...

Синди била во шок не можела ништо да одговори на тоа. Само му наредила да излезе од собата. Се чувствувала понижено, како да и забил нож во грбот.

По некое време малку се опоравила и се сретнала со него, а кога го запрашала зошто ја оставил тој и рекол дека не сакал деца.

loading...

Синди неколку години подоцна сеуште верува во љубов.

loading...
Loading...
Next Post

СКОПЈАНКА ИЗМАМЕНА: Дала 135.000 денари да го спаси синот од затвор за лажна сообраќајка

Син ти направи сообраќајна несреќа во која загина дете. Да ни дадеш пари и ќе средиме тој да не лежи во затвор. На овој начин вчера била измамена 68-годишна скопјанка која случајот го пријавила во полицијата. Од МВР велат дека жената добила повик на домашниот телефон во станот на нејзиниот […]