Како брзо и лесно да го решете го проблемот со влага дома?! Делува на врати, прозорци, плочки и ѕидови

admin22

Во зима кога температурите се ниски, може да настане влага која е опасна по здравјето на човекот.

Се создава лош мирис, алергии, а проблемот најдобро е да се реши уште на самиот почеток и да се сосече во корен. Природно, може да се обидете да го решите овој проблемот со сода бикарбона и оцет.

Измешајте ја содата со малку оцет и со прскалка испрскајте ги местата кои се оштетени на прозорците. По неколку минути пребришете со крпа.

Loading...

Истото може да го употребувате и за мувла во кујната или тоалетот, на плочките, кадата и другите предмети.

Содата е многу евтина, а многу моќна. Речиси и да нема проблем кој не помага да се реши во домаќинството, а особено е долотворна кога станува збор за дамки и мувла.

loading...
Loading...
Next Post

Кејт која 8 години не ја измила косата раскажа за неверојатната промена

Девојчето стана позната на Интернет со … нејзината неизмиена глава. Кејт Гозон доби над 306 милиони лајкови на платформата TikTok и беше интервјуирана од Алуре. Девојчето сподели како се чувствува откако не ја мие главата со шампон 8 години. 16-годишно девојче од Северна Каролина, САД, престанало да ја мие косата […]