Kако некој да ме прободува со нож во мозокот: еве како изгледа тестирањето на коронавирус

admin22

Тинејџерката Шелби сподели видео на социјалната мрежа ТикТок во кое покажа како изгледа тестирањето на коронавирус. Видеото стана вирално и собра милиони прегледи.

Шелби во видеото оди да се тестира во центарот за тестирање, каде медицинска сестра зема брис од носот низ прозорецот на автомобилот.

Медицинската сестра неколку моменти го врти долгото медицинско стапче во нејзините ноздри за да собере примероци и да ги испрати на анализи.

„Се чувствував како некој да ме прободува со нож во мозокот“, напишала Шелби во описот на видеото, а открила на „BuzzFeed“ дека очите ѝ засолзиле и дека чувствувала болка.

Таа додала дека и по тестирањето кивала и дека носот ѝ крвавел, но дека не било толку страшно.

Loading...

Додека некои корисници на Интернет споделија слични искуства, многумина и повраќале по тестирањето, други потенцираа колку е важно тестирањето доколку постои сомнеж за инфекција.

@shelfboiGot tested lol. Felt like I was being stabbed in the brain 😂 ##coronavirus ##smallgestures ##selfcare ##quarantine ##foryoupage ##fyp ##itscoronatime

♬ I’m Yer Dad – GRLwood

loading...
Loading...
Next Post

Во Април, овие 3 хороскопски знаци ќе „ПЛИВААТ“ во богатство и пари

Финансиската состојба е нешто кое не целосно зависи од нашиот труд, туку понекогаш е потребна и среќа. Според астролозите, ѕвездите имаат огромно влијание во ова, а еве на чија страна ќе бидат во Април. Следните 3 хороскопски знаци ќе се „капат“ во богатство и пари овој Април: 1. Рак Ракот […]