КАКО ШТО ДОЛИКУВА: Али Ахмети честиташе Божик

admin22

Лидерот на ДУИ , Али Ахмети денеска го честиташе големиот празник на православните верници – Божик.

„Почитувани, ми причинува особена чест да им го честитам големиот православен празник Божик на сите православни верници.

Божик е голем и значаен православен празник со кој се слави раѓањето на Исус Христос и не соединува во искрените взаемни желби за здравје, успех, среќа и меѓусебно разбирање и почит.

Loading...

Со векови славиме, се почитуваме, веруваме и се радуваме заедно. Тука сме еден за друг и затоа од се срце ви посакувам здравје, среќа, спокој и благосостојба за вас и вашите семејства.

За многу години драги сограѓани“, се вели во честитката од лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

loading...
Loading...
Next Post

ИМАВМЕ ЧЕТИРИ ДЕНА ОДОМР: Уште колку споени викенди доаѓаат

Бадник и Божиќ се неработни денови во Македонија. Ова се следните денови: За сите граѓани на РМ 1 јануари (среда), Нова година; 7 јануари (вторник), Божиќ, првиот ден на Божиќ според православниот календар; 20 април (понеделник), Велигден, вториот ден на Велигден според православниот календар; 1 мај (петок), Ден на трудот; […]