Кејт која 8 години не ја измила косата раскажа за неверојатната промена

admin22

Девојчето стана позната на Интернет со … нејзината неизмиена глава. Кејт Гозон доби над 306 милиони лајкови на платформата TikTok и беше интервјуирана од Алуре.

Девојчето сподели како се чувствува откако не ја мие главата со шампон 8 години.

16-годишно девојче од Северна Каролина, САД, престанало да ја мие косата во 2012 година. Според неа, нејзините родители ја терале секојдневно да се бања но, и покрај тоа таа одбивала.

„Првично, тоа беше протест против моите родители“, признава Гозон, додавајќи, „Се чинеше како уште еден досаден ритуал во мојата дневна рутина што едноставно не сакав да го изведам“.

Неколку недели подоцна, без шампон и производи за бањање, девојката се прашуваше колку долго може да трае нејзината коса неизмена со шампон и хемикалии. Една година подоцна, не миење на главата стана начин на живот.

Loading...

Девојчето сè уште ја исплакнува косата понекогаш со чиста вода и користи бебешка пудра при сушење.

Гозон вели дека откако се откажала од хемикалиите и препаратите, косата и започнала да расте многу побрзо и е многу поздрава.

loading...

Во август 2019 година, една друга девојка одлучи да се откаже од шампонот и почна да ја мие главата со оцет и вода од дожд. Според неа, нејзината коса во моментот е многу поздрава и посјајна.

loading...
Loading...
Next Post

(ФОТО) УБАВИЦА: Погледнете како изгледа вистинската сопруга на Фикрет од Истанбулската невеста

Есра е името на сопругата на актерот Фикрет Боран од Истанбулската невеста во реалниот живот. Тие се во брак од 2015 година. Се познаваат уште од нивните тинејџерски денови. „Во брак сме само три години, а нашата љубов трае осум години. Ние всушност се познававме уште од средно училиште и […]