КОЈ Е СИНОТ НА ЕДИ РАМА: Ја изгуби вереницата во земјотресот, но и ова му било шок во животот

admin22

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ja загуби вереницата во земјотресот во Драч.

Кристи Реси загина со целото семејство кога се распадна шесткатната зграда каде што живееја.

Самиот Еди Рама едвај ги задржа солзите кога го прашаа за оваа трагична загуба .

Loading...

Медиумите ретко пишуваа за нивната врска, тие ја чуваа својата приватност, но се знае дека тие биле заедно околу три години.

Сепак, ова не е прва несреќа што му се случила на младиот сликар.

loading...

За време на кампањата пред парламентарните избори во 2013 година, Рама објави 15-минутен документарен филм, Рама за иднината, во кој тој отворено зборуваше за настани што го одбележаа неговиот живот. Тој особено истакна дека најтежок момент во неговиот живот е кога дознал за болеста на неговиот син.

На Грегор му беше дијагностициран карцином на тестисите пред неколку години.

„Морав да влезам длабоко во себе за да најдам сила да се смеам, да комуницирам и да ја завршам мојата работа. Ноќите беа полни со солзи. Бевме соочени со големо непознато што избувна во сите нас“, рече Рама.

Самиот Грегор зборуваше во филмот.

 

Тој спомна како неговиот татко му помогнал во тежок период и го победил туморот на тестисите. Тој раскажа како неговиот татко ја користел својата страст, кошарка, за да му објасни на своето дете како да ги надмине тешкотиите.

„Ми дијагностицираа кога бев кај вујко ми во Америка. По експериментална хемотерапија, се излекував“, откри тој.

Рама го посетувал својот син редовно додека бил на лекување во Америка, особено во 2009 година кога неговата состојба се влошува.

Грегор излезе победник од таа борба, но животот му зададе посилен удар когаја загуби Кристи, студент по медицина.

Веста за смртта на неговата девојка помина незабележано се додека самиот Грегор не објави на Инстаграм.

Loading...
Next Post

Видео: Груевски е уапсен веќе 2 месеци, но Заев нема храброст да побара да се испорача…

Видео со претседателот на Републиканската странка на Србија Никола Сандуловиќ, кој тврди дека поранрешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски веќе 2 месеца во Унгарија е уапсен, а преммиерот Зоран Заев немал храборост да бара да се испорача на Македонија. За претседалот на Србија Александар Вучиќ тврди дека е […]