Комплетен и неверојатен љубовен хороскоп за 2020 година

admin22

Останува помалку од една недела до новата 2020 година. Ние веќе започнавме серија астролошки прогнози за следната година.

Но, сега ќе зборуваме за љубовта. Конкретно, што во планот на љубовта треба да се подготви целиот хороскопски знак во 2020 година?

Љубовен хороскоп 2020 година: Овен

Loading...

Овенот ќе ја одржува својата сегашна врска до пролет, но понекогаш тие дејствуваат премногу агресивно, што ја нарушуват рамнотежата. Промените ќе доаѓаат од крајот на март до почетокот на април. Веројатно е дека ќе сретнете друг партнер и ќе се појави нова фаза од животот – тоа што се случува ќе го сврти погледот кон вообичаените настани.

Втората половина од годината е полна со настани, насмевки и домашна топлина. Единствената тешкотија што астролозите предупредуваат е да внимаваат да не останете сами. Во раната зима, Овенот разменува важни интимни тајни со својата половина.

loading...

Љубовен хороскоп 2020 година: Бик

Бикот ќе ја смири својата гордост во првите месеци од 2020 година и станува помек што можеби не му се допаѓа на неговиот дух. Во април, јуни и октомври можни се судири и продолжени разидувања, особено со поолги врски. Крајот на есента ќе ви овозможи да се освежите и да се чувствувате во период на луда среќа.

Слободните Бикови стануваат романтичари и прават многу нови познаници, но само привремени и површни. Ако жените Бик сонуваат да имаат деца, веројатноста за исполнување на нивната желба во 2020 година е голема.

Љубовен хороскоп 2020 година: Близнаци

Близнаците потрошени од рутината сепак ќе можат да најдат време за силните чувства и емоции одговорни за живоста во нивните животи. Април и мај ќе бидат со најблиските и исполнети со енергија. Есента фокусот ќе се префрли на избраниот партнер: на почетокот на сезоната ќе има причина да се гордееме со него, а до крајот на ноември гарантираме дека тој исто така ќе се ослободи од неговите вознемирувачки квалитети.

На крајот на 2020 година, sвездите предвидуваат раскинување во врската: за љубовниците. Новата 2021 година ќе биде исполнета со голема семејна среќа и љубов кон Близнаците.

Љубовен хороскоп 2020 година: Рак

Новата зима ќе помине во хибернација за вас – без датира, нема промена. Но, доаѓањето на пролетта ќе ви помогне да ги разберете вашите планови и желби и да започнете да ги исполнувате. Раковите ќе цветаат и ќе бидат опкружени со спротивниот пол.

2020 година ќе ја уништи идејата за тоа дека Раковите се совршена половина. До нив нема да биде оној кој беше во својата фантазија, но тој ќе биде не помалку интересен. Во последната четвртина, вашата двојка ќе биде подложена на тест што може да ве раздели или да ве направи вистински сојузник.

Љубовен хороскоп 2020 година: Лав

Главната задача за следната година е да се најде баланс. Во сè: помеѓу личното и работењето, помеѓу довербата и барањата на партнерот, помеѓу парот и блиското семејство и пријатели.

Кризниот период ќе биде кон средината или доцната пролет, но тогаш вашите љубовни проблеми помалку и помалку ќе ве загрижуваат. Она што се случува ќе ве инспирира да работите, што ќе доведе до промени во вашата кариера и финансиите.

Важен настан за вашето семејство ќе има кон крајот на есента. И зимата ќе биде уште посреќна – вие и вашата сакана ќе се израмните.

Љубовен хороскоп 2020: Девица

Се чини дека Девиците веќе направиле сè за да ја исполнат својата сродна душа: работеле на нивниот изглед, редовно се регистрирале во салата и не заборавиле на нивниот саморазвој. Следната година, астролозите ве советуваат да се вклучите во други полиња – и среќата во љубовните работи нема да доцни.

Средината на есента е период во кој чувствата кај паровите, и нови и долготрајни заедно, можат да избледат, но ладењето нема да предизвика разделување. До крајот на годината, Богородица заедно ќе се впушти во соработка со својата партнерка. Мај 2020 ветува повозбудливи искуства во љубовната средина.

Љубовен хороскоп 2020: Вага

Вагата на почетокот на годината чека на важен чекор од нејзиниот придружник, но засега промените се одложени – што, за среќа, нема да влијае негативно на вашата врска. Март ќе биде месец обесхрабрувачки и неверојатни вести, а септември ќе додаде нота на разочарување – повеќе само по себе отколку во избраната.

Но, ова предупредување завршува. Потоа следуваат позитивните промени: вашиот партнер честопати ќе биде околу кога патувате и важни моменти за вас, и ќе се приближите до неговиот или нејзиниот семеен и социјален круг. Во текот на летото, астролозите советуваат да не се нурнувате во врските целосно, туку да пронајдете време за својата сакана личност.

Љубовен хороскоп 2020: Шкорпија

Крајот на пролетта и почетокот на летото ќе ве примами со романса, но ништо сериозно и трајно. Предвидувањата важат за семејството Шкорпиони: можеби ново познаник ќе ги освои вашите мисли, влијае на вашиот брак, без оглед дали е граѓански или фактички.

Сепак, стаорецот не ветува разводи и деструктивни скандали – наредната година е генерално богата со компромиси за вас, благодарение на неговата флексибилност и способноста да зборувате чисто.

Студената сезона ќе донесе поголем просперитет, што позитивно ќе влијае на вашата љубовна врска. Во еден од последните месеци од годината, партнерот ќе се откаже од своите интереси за да ја исполни вашата желба.

Љубовен хороскоп 2020: Стрелец

Во првото тримесечје, не мора да сонувате за Љубов: зафатени сте со работа, кариера, учење, истражување на светот – сè, но не и љубовни потреси. Со доаѓањето на топлите месеци, ќе сакате прегратка што можете лесно да ја постигнете со заживување на вашата врска или вклучување во романтична афера.

Наредните месеци нема да ви донесат мир повторно во вашата душа. Стрелците ќе талкаат меѓу поранешните и сегашните партнери, но астролозите ве советуваат да одите напред. Има период на стабилност од октомври.

Љубовен хороскоп 2020: Јарец

Почетокот на годината ветува дека Јарецот ќе се сретне со личност која има добар социјален статус и е доста богата. Контактот може да се развие од пријателски до романтичен, но долгорочните предвидувања за врските не можат да се направат – изгледите се несигурни.

Повеќе односи ќе се појават во врските кон крајот на пролетта, а летото ќе се памети за нејзината постојана привлечност кон нов партнер. Љубовниот хороскоп советува во април и септември да не носат избрзани одлуки, туку повеќе да им верувате на астролозите со почетокот на студеното време.

Љубовен хороскоп 2020: Водолија

Во првата половина од годината Водолија ќе ги реши љубовните проблеми што ги мачи долго време. После летото, партнерот ќе мора да ги земе уздите во рацете – само треба да уживате во грижата и само нежно да го посочите вашиот придружник.

По околу една година, планирани се заеднички набавки – веројатно најголемите во вашиот живот … како дом. Тие ве воодушевуваат вас и вашиот партнер и ќе ве направат поблиски, иако не се исклучени ниту мали инциденти.

Следната година ветува дека ќе биде пријатна не само за вас, туку и за семејните познаници – благодарение на вашето влијание во непосредната околина ќе се појави нова среќна двојка.

Љубовен хороскоп 2020: Риби

Ситуацијата на личниот фронт нема да биде стабилна – но ќе ви се допадне. Несогласувањата со некој близок ќе се интензивираат и ќе помогнат да се најде вистината, проследено со исповед и откривање на љубовта.

Долго ќе бидете сами, но оваа осаменост ќе ви помогне да ги средувате своите мисли и желби. Сепак, како ништо во 2020 година, можете да уживате во наследник. До крајот на 2020 година, ќе почувствувате дека вашата врска со партнерот стана поискрена и транспарентна.

Loading...
Next Post

СНЕГОТ ЌЕ НЕ ИЗРАДУВА ДЕНОВИВЕ: Еве кога ќе завее на пониските места

Времето денеска ќе биде претежно облачно, во северните и источните делови со слаб локален дожд, а на повисоките места и на планините со слаб снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе биде во интервал од четири до 12 степени. Во […]