Конечно по осум години „McDonald’s“ се враќа во Македонија?

admin22

Промените не стивнуваат и во периоди на пандемија, а македонскиот пазар станува атрактивна локација за нови инвестиции.

По цели 8 години, интернационалиот гигант за брза храна „McDonald’s“, кој без престан работи на експанзија во речиси сите држави, доаѓа и кај нас, дознава Фактор.

Иако постојано се отвораат нови оператори за брза храна, сепак за многумина уживатели на брза храна „McDonald’s“ е омилено место.

Loading...

Цените и куповната моќ се едни од главните индикатори за одредена експанзија и влез на одредени брендови.

Имајќи предвид дека 2021 година навестува динамични промени, како отворање на најголемиот трговски центар, се чини дека за американскиот гигант нашата држава претставува соодветно место за експанзија.

loading...

Извор: Фактор

Loading...
Next Post

ФОБИЈА: Еве од што се плаши секој хороскопски знак!

Фобиите се патолошки, ирационален и силен страв кон специфичен објект, определена дејност или специјална околност. Дали сте знаеле дека се познати над 1.000 видови фобии? Кој е вашиот страв според зодијачкиот знак, видете во следните редови. Овен Овенот е најактивен од сите знаци во зодијакот. Родените под овој хороскопски знак […]