Крсто Мукоски: ВМРО-ДПМНЕ стана партија на криминалци – Од СДСМ доби аплаузи

admin22

Крсто Мукоски по долгогодишен молк денеска реши да се јави за збор во Собранието откако претходно, пратеникот Милошоски го прозва за серијата тендери кои ги добивал од Владата на СДСМ.

Мукоски го обвини Милошоски и дека е криминалец и дека партијата има проблем со криминалци како него.

Тој го обвини дека на 27 април ги водел протестите и ја водел толпата.

Мукоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија заложник на криминалци

Мукоски: ВМРО-ДПМНЕ е партија заложник на криминалци

Публикувахте от Press24.mk в Петък, 14 февруари 2020 г.

loading...
Loading...
Next Post

Емилија Александрова: ВМРО-ДПМНЕ се очајни губитници

Независната пратеничка Емилија Александрова на седницата за донесување на Законот за Јавно обвинителство, рече дека се ставаат во залог европските интеграции и иднината на младите, па ги нарече ВМРО-ДПМНЕ губитници. „Денеска сме сведоци на очајни губитници кои сакаат државата и собранието да го стават во залог, за европските интеграции, за […]