Манчевски од министрер стана нов генерален секретар на Владата на местото на Рашковски?

admin22

Досегашниот министер за инфорамтичко општество и администрација Дамјан Манчевски, кој сега е пратеник, можно е да добие нова функција,односно генерален секретар на Владата, објави ТВ 21, повикувајќи се на неофицијални извори.

Во смс-порака до ТВ 21, Манчевски ниту ја потврдил, ниту ја демантирал информацијата, посочувајќи дека за генералниот секретар го избира Владата, на предлог на премиерот.

„ Генерален секретар бира Владата на предлог на премиерот. Откако ќе се формира Владата, таа ќе донесе одлука и јавноста ќе биде соодветно информирана.

Јас сум пратеник кој е целосно фокусиран на избор на новата Влада и реализација на програмските определби во корист на сите граѓани, изјавил Манчевски за Тв 21.

Досегашен генерален секретар во владата беше Драги Рашковски.

Loading...
loading...
Loading...
Next Post

(ВИДЕО) ШЕФОТ ЗАБОРАВЛ ДА ЈА ИСКЛУЧИ КАМЕРАТА: „Жешката акција” ја гледале колегите на „Zoom”

Службеник во Филипинската влада останал без работа откако бил фатен како има секс со својата секретарка за време на он-лајн конференција. Советот во селото во провинцијата Кавите се собрал за да одржи состанок преку “Zoom”, кога се случило нешто неочекувано. На екранот се појавил шефот Хесис Естил, кој во тој […]