МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ: Јарец, Водолија и Риби

admin22

Јарец

Ве чека еден зафатен месец, особено во вашиот план за работа, но ќе ги имате сите ресурси што ви се потребни за да ги задоволите предизвиците што март ќе ви ги понудат. Сепак, бидете внимателни затоа што вашата слаба точка ќе биде вашиот нервен систем. Во финансиска смисла, веројатно има сериозна загриженост што може да ви го одвлече вниманието и да го збуни буџетското работење.

На лична нота, хаосот ќе биде ваш чест гостин, затоа не грижете се премногу за тоа што ќе се случи во наредните години. Подобро е да го слушате срцето, што ќе ве задржи во ритам во текот на овој месец.

Водолија

Ако во февруари направивте список на идеи со добри намери за семејството, финансиската благосостојба и успехот во работата, тогаш во март веројатно ќе имате среќа што повеќето од нив ќе остварат. Ве чекаат и нови предлози од познаници, нови пријатели или контакти.

Loading...

Љубовните и семејните односи ќе течат релативно непречено. Тие, најверојатно, ќе ве направат да се чувствувате живи, можеби да ви понудат многу забава за време на вашето слободно време. Не очекувајте ништо ново и свежо во финансиска смисла освен вообичаеното.

Риби

loading...

Очекувајте целосно позитивна енергија, динамика и желба да промените некои од вашите лоши навики. Најверојатно ќе се приближите до десната нога во март. Чувајте ги вашите нервни клетки во текот на целиот период, затоа што во последната декада од месецот може да се чувствувате послаби, како да патеката што ја следите станува се пострмна и потешка.

Како за почеток, може да почувствувате потреба да бидете одвлечени од проблемите на работа, а исто така ќе бидете фрустрирани од недостатокот на повеќе пари. Потребата да се компензира зацврстувањето на темелите на вашата врска или семејство ќе биде приоритет во текот на март.

loading...
Loading...
Next Post

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ: Рак, Лав и Девица

Рак Љубовните парови не треба да дозволат егото да се меша во врската. Во текот на март, не се ставајте во бескорисни спорови ако сте во брак. Во текот на првите неколку дена во месецот, можеби ќе го видите вашиот партнер да се чувствува рамнодушен или вознемирен. Вашиот ментален потенцијал […]