Многу лоши денови полни со нервоза до 25 февруари за овие хороскопски знаци

admin3
loading...

Овен

Во следните неколку дена ќе се случува постепено подобрување на состојбите во вашиот приватен живот. Луѓето повторно ќе станат отворени со вас, а и обратно. Многумина ќе ја освежат својата врска, така што ќе излезат на убаво место. Тие што се сами ќе се разбудат од зимски сон и ќе излезат од дома. Работните задолженија и планови ќе ви се остваруваат полесно, особено зашто тоа што го чекавте од другите, конечно се заврши. Тоа ќе даде појасни насоки кон кои треба да ја насочите работната енергија.

Бик

Во првата половина на оваа недела треба да ги завршите сите обврски поврзани со приватниот живот. Во втората половина на оваа недела сконцентрирајте се на работата. Ќе видите дека финансиската состојба ќе биде подобро и оти нема да бидете толку под стрес поради пари. Конечно почнува се да се движи со темпото што се очекуваше.

Близнаци

Loading...

Добро се чувствувате. Конечно се оди на начинот на кој што планиравте. Насочени сте кон кон себе. Некоја личност од минатото може да се врати во вашиот живот. Сега е време да се расчистите конечно со неа, и да сфатите дали сакате да продолжите понатаму. Женска личност што ви е многу блиска не сака директно да ви каже за некои работи што и пречат кај вас.

Рак

Оваа недела ќе бидете понервозни од вообичаеното. Вие не сакате да се дружите премногу со другите. Несакате гужви. Оваа недела не е добра за да започнете нешто на работа, туку да завршите. Ќе бидете напнати кон средината на неделата поради партнерот. Вие сте страствени. Не покажувате премногу љубомора. Имате тенденција да флертувате, ако сте слободни.

Лав

Одлично се чувствувате. Расположени сте за дружење и уживање. Не сте сконцентрирани на работата. Очекувајте подобрување на финансиската состојба, затоа што полека ќе почне да ви се исплатува вложениот напор. Некоја повозрасна женска личност од семејството може да има помала дискусија со вас, но немојте да се вознемирувате. Зборувате премногу, но оваа недела може да остварите добри контакти, па искористете ги добрите аспекти за тоа.

Девица

Не се чувствувате многу добро оваа недела. Како се да ви оди наопаку. Најдобро ќе биде да се посветите малку повеќе на себе си. Обидете се да се фокусирате на работата, но не правете повеќе работи во исто време, бидејќи нема да постигнете ништо. Фокусирајте се. Оваа недела е добро за сумирање на резултатите, за да можете да тргнете кон нови успеси.

Вага

Планирајте некое пократко или подолго патување. Сега е време вашите планови да ги ставите на прво место. Обидете се да се фокусирате на иднината. Се ќе ви оди од раце, другите луѓе ќе сакаат да ви помогнат. Искористете ги добрите можности. Вие сте страствени. Бидете внимателни како ќе ги трошите парите.

Скорпија

Оваа недела ќе бидете повеќе страствени од вообичаеното.Потрудете се да работите повеќе, па така негативната енергија ќе ја искористите на работа и нема да дојде со расправии со членовите на семејството за пари. Не сте опуштени, се чувствувате некако ограничено и нервозни сте во врска со состојбата со пари, но тоа ќе се промени наскоро. Подобра е комуникацијата со надредените. Партнерот е романтичен.

Стрелец

Партнерот ќе биде позборлест од вообичаеното, а вие и понатаму ќе се вртите околу некои работи од минатото. Важно е минатото да го оставите таму каде што припаѓа. Бидете колегијални кон соработниците, и покрај тоа што гледате дека тие не се склони кон соработка. Се чувствувате подобро, сакате да работите повеќе и да го проширите бизнисот.

Јарец

Поделете ја работата на неколку делови. Немојте да се нервирате за сè што велат другите луѓе на работното место. Најважно е да не бидете површни. Можеби ќе се двоумите помеѓу две понуди за работа, а можно е да добиете нова работа. Важно е да направите добар избор.

Водолија

Конечно сфаќате дека доаѓа летото и дека морате малку да се активирате. Немојте да се нервирате поради тоа што имате многу обврски, туку фокусирајте се на подобра организација на времето. Бидете повредни. Не очекувајте некој друг да го одработи она што мора да го сработите вие. Бидете поодговорни на работното место.

Риби

Од оваа недела ќе поминувате повеќе време со своето семејство. Ќе се свртите кон приватниот живот, а работното место нема да биде толку во преден план. Потрудете се се’ добро да организирате. Имате голем број на обврски околу домот. Можете да имате ненадејни гости. Односот со партнерот се подобрува. Слободните риби може да запознаат некоја нова личност која не е од истото место.

loading...
Loading...
Next Post

ТАЈНИ СНИМКИ ОД МВР го уловиле БОКИ13: Каде се гледал со Катица Јанева?

На 1 јули лани, во попладневните часови Боки 13 е снимен како со возило „ленд ровер“ се упатува на улицата кадешто живееше обвинетата Катица Јанева. Бојан Јовановски – Боки 13 се гледал со поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и одел кај неа, во нејзиниот дом, ова го покажале снимките од […]