Морбидно пророштво на Баба Ванѓа за 2020: Смрт за Путин, силни земјотреси и многу жртви

admin3

За многу светски настани се вели дека штотуку ги предвидила Баба Ванга, а иднината која е пред нас нема да биде најубава, но според нејзините предвидувања, може да биде многу интересна.

Баба Вањѓа тврди дека Пакистан, Кина, Јапонија и Алјаска ќе бидат погодени од големо невреме во 2020. Земјотреси од јачина од 7,5 степени по Рихтер ќе ја погоди Азија идната година, и се очекува според Вањѓа, голем број на човечки жртви.

Голем метеор ќе падне на подрачјето на Русија.

Според предвидувањето на баба Вањѓа, судбината на британскиот народ конечно би можело да се знае следната година. Имено, тогаш би требало да се знае судбината на Брегизт.

По што Велика Британија ќе излезе од ЕУ во 2020 година. На ЕУ ќе и се случи економска криза.

Loading...

Ако предвидувањата на баба Вањѓа се точни, рускиот претседател Владимир Путин ќе се најде во смртна опасност. Имено, него некој ќе се обиде да го убие следната година и да биде уште полошо, ќе стане збор за личност кој е дел од неговото обезбедување, пишува WeMystic.

Меѓутоа, нема да има само Путин проблеми. Американскиот претседател Доналд Трамп би можел, според предвидувањата на Вањѓа сериозно да се разболи. Тој ќе пати од зуење на ушите, поради силните мачнини ќе го изгуби слухот.

loading...

Баба Вањѓа родена во 1911 година како Вангелија Пандева Димитрова на подрачјето на Македонија. Таа го изгубила видот како дете, меѓутоа тоа случување наводно и овозможило да ја предвиде иднината. И додека многумина мислат дека нејзините предвидувања се најобична глупост, нејзините почитувачи тврдат дека таа го предвидела доаѓањето на власта на некои од најмоќните лидери како што се Владмири Путин и Доналд Трамп, но и природни катастрофи кои ги одбележаа 20 и 21 век.

loading...
Loading...
Next Post

Ни доаѓа нов бурен циклон-еве ја прогнозата и каде ќе има снег...

Метеролозите најавуваат ново невреме. Тие информираат дека ќе имаме преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од […]