Мухамед Зекири позитивен – пред три дена беше на телевизиска дебата со Јанушев

admin22

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој денеска објави дека е позитивен на коронавирусот, и оти заразени се и неговата сопруга, но и ќерката пред три дена беше на дебата со неговиот колега од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Дуелот беше на ТВ 24 и траше повеќе од час. Дебатата ја водеше новинарката Душица Мрѓа. Засега нема информации дали двајцата ќе одат во самоизолација.

loading...
Loading...
Next Post

ДЕТАЛНО ПО ОПШТИНИ: Чаир со најмногу новозаразени во Скопје

Министерството за здравство денеска соопшти дека денеска се регистрирани 62 нови случаи на зарболени со ковид -19. Од нив најмногу се во Скопје -24. Најмногу од новозаразените се во опшптината Чаир-11, по што следуваат Бутел со 6, Сарај, Карпош, Аеродром со по два случаи и еден во Гази Баба. Од […]