МВР казни 701 граѓанин за неносење маски во последните 24 часа

admin22

Седумстотини и еден прекршок регистрира Министерството за внатрешни работи во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

loading...
Loading...
Next Post

Родени милионери: Овие хороскопски знаци привлекуваат пари како магнет!

Според астролозите, постојат 5 знаци на зодијакот кои се со поголема веројатност да се збогатат затоа што самите sвезди им помагаат. Тие се магнет за пари и ретко остануваат без пари. Погледнете кои знаци се родени за да бидат милионери: Овен Претставниците на овој огнен знак не страдаат од деменција. […]