Најнова астро прогноза на Павел Глоба: Овие 5 знаци ги очекува драматичен животен пресврт!

admin22

Есента е време за промени и нови достигнувања. Луѓето по летните одмори добиваат сила и се обидуваат да променат нешто во животот.

Тоа може да биде промена на работата, позицијата или дури и полето на работа, како и промена на партнерот или можеби купување недвижнини.

Познатиот руски астролог Павле Глоба, за пет хороскопски знаци прогнозира големи животни промени наесен!

Loading...

Терезиите наесен ги очекуваат драматични промени во приватниот животи. Некои припадници на овој знак конечно ќе можат да прејдат во нова фаза во односот со партнерот: тоа може да биде или понуда да живеете заедно или брачна понуда.

Исто така, есента може радикално да им го промени животот на Близнаците. Близнаците долго сонуваа конечно да се ослободат од „канцелариското ропство“ и да почнат да работат нешто покреативно и поинтересно. Талентираните Близнаци тешко се снаоѓаат со распореди и рутини. Сакаат да имаат повеќе слобода за својата креативност. Токму таа слобода наесен ќе им ја донесе судбината. Близнаците не смеат да ја пропуштат оваа шанса.

loading...

На внимателните Девици наесен им пристигнува унапредување на професионален план. Само не смеете да се плашите од одговорностите кои ќе паднат на ваш грб со новата функција.

Наесен големи промени пристигнуваат и во животот на Овните. Припадниците на овој знак се навикнати да работат и брзо да одлучуваат, тешко им е да седат и мирно да чекаат. Нивната импулсивност наесен конечно ќе им донесе добри работи. На многу Овни ќе им биде понуден интересен и комплициран проект на работа, кој ќе подразбира не само зголемување на приходот, туку и можно преминување на повисока позиција.

Водолијата исто така ќе се соочи со драматични промени во приватниот живот. Водолиите, исто како и Близнаците, многу ја ценат слободата и понекогаш подготвени се да се откажат од сè и од сите поради неа. Наесен многу припадници на овој знак може да добијат неочекуван удар – саканата личност ќе им изнесе ултиматум или ќе поднесе барање за развод или ќе им најави раскинување.

Loading...
Next Post

Кога под срцето имаш уште едно, а уште две срца имаш дома: Последниот статус на родилката која почина од корона

Директорката на Институтот за мајки и деца во Сараево, Белма Шољанин, починала денеска од последици предизвикани од коронавирусот, пишува скопска Република. Како што пренесуваат босанските медиуми, 37-годишната Шољанин, била хоспитализирана во 35. недела од бременоста, со тешка клиничка слика и запаление на градите. На „Фејсбук“ масовно се споделува нејзиниот последен […]