Натепан лекар во Тетово: Од повредите завршил во болница

admin22

Триесет и две годишен жител на тетовското село Боговиње нападнал лекар кој од повредите завршил во болница во Скопје.

Инцидентот го пријавил самиот лекар вчера околу 8 часот во СВР Тетово. Според пријавата на четириесет и седумгодишниот лекар, тој бил физички нападнат на Психијатриското одделение во тетовската клиничка болница.

Лекарот од повредите бил хоспитализиран во болница во Скопје. Полицијата го расчистува инцидентот.

Loading...
Loading...
Next Post

Тепачите на девојката од Штип пуштени дома, им истекол притворскиот рок, девојката во паника

На двајцата насилници, кои во јануари брутално претепаа 22 годишна девојка и притоа го снимаа монструозниот чин, им заврши притворот и се отпуштени од кумановскиот затвор. Иако Штипска апелација ја потврди пресудата на Основниот суд и затворската казна од по двеипол години е правосилна, осудените Стефан и Пепи на слобода […]