Нема да ви се верува колку заработуваат членовите на „Ѕвездите на Гранд“ од сезона

admin22

Членовите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ често се во центарот на вниманието, а сега испливаа информации колку тие заработуваат по сезона, иако често нагласуваат дека не се платени.

Така, наводно Ѓорѓе Давид кој последен се приклучи во музичкото шоу, од продукцијата добива 40 000 евра. Потоа, следува Драган Стојковиќ Босанац кој добила 60 000 евра, пишува „Објектив“.

Вики Миљковиќ и Ана Бекута добиваат 80 000 евра по сезона, а наводно Марија Шерифовиќ добива многу повеќе од нив.

Loading...

Наводно, Шерифовиќ добива по 140 000 евра од секоја сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ постои 18 години.

loading...
Loading...
Next Post

Клиниката „Жан Митрев“ ги намалува цените: Наместо 12.000 евра, лекувањето од ковид-19 ќе чини 6.000 евра

Досега пациентите плаќаа 12.000 евра, а од сега, за пациенти кои ќе се лекуваат на полунинтензивна нега, лечење во треање до 10 дена ќе чини 6.000 евра, соопштија од Клиниката „Жан Митрев“. Клиничката болница „Жан Митрев“ од денеска ги намалува цените за лекување на пациенти болни од ковид-19, па како […]