НЕОЧЕКУВАН РАЗВОЈ ВО ЉУБОВТА, ИГНОРИРАЊЕ, КРАЈ НА ВРСКАТА: Ова ги чека овие хороскопски знаци!

admin22

Вага

Ако се наоѓате во врска, тогаш најверојатно ќе сакате да преиспитате некои работи во неа. Во саботата Венера ќе заземе ретроградна позиција и за вашиот знак. Можно е пред вас да се појават пречки, и ако има нешто што сакате да разјасните, треба да го направите сега. До 15 април имате доволно време да ги разгледате односите.

Скорпија

Loading...

За неврзаните претставници на зодијачкиот знак оваа недела може да донесе па да чека промени во љубовен план. Некои од вас можеби ќе сретнат сродна душа. Овој човек ќе биде емоционално отворен и пристапен. Љубовта е магична оваа недела и на еден или друг начин ќе ја почувствувате нејзината фасцинација.

Стрелец

loading...

Вашиот љубовен живот како да има потреба од “поправање”. Венера нема да биде во поволна позиција во вашиот сектор романтиката. Како резултат може да бидете премногу нервозни еден кон друг со саканата. Ако имате добри односи, по оваа ретроградна фаза на Венера врската ќе се засили уште повеќе. Во случај дека сте необврзани, старата љубов може да потсети за себе.

Јарец

Можно е да се појави деликатна ситуација во вашиот љубовен живот со која ќе треба да се справите. Ако неодамна сте започнале нова врска и сакате да го запознаете саканиот со семејството, забавете го темпото до 15 април. Оние од вас кои се во сериозна врска е можно да не постигнат согласност во однос на распределбата на средствата за домаќинство. Ќе треба да се донесе компромисно решение.

Водолија

Комуникацијата помеѓу вас и партнерот ќе бара внимание и време, бидејќи Венера нема да биде толку поддржувачка. Ако не може да го реши проблемот, можеби е подобро да побарате мислење на трета страна. Погледнете ги добрите и лошите страни на она што ви се случува и бидете трпеливи.

Риби

Можно е вие и вашиот партнер да треба да направите некои финансиски корекции. Тврдењето ќе биде привремено. Побрзо обрнете внимание на личните корекции кои треба да ги направите и колку што е можно пробајте да го направите поромантичен периодот до 15 април.

Loading...
Next Post

НАЈГОЛЕМИ СРЕЌНИЦИ: Зголемување на финансиите неделава ќе имаат овие два хороскопски знаци

Водолија Очекувајте некои изненадувања, главно, поврзани со пари, финансиски документи, кредити. Ќе имате способност да преговарате за подобра плата, подобар договор или за поголема продажба доколку се трговец. Ќе имате интересни можности за формирање нова врска. Некои од вас ќе очекуваат развој на важна промена во животот на ќерка или […]