Неверојатно: Еве со каква диета Адел изгуби 45 килограми

admin22

Пејачката Адел стана позната по нејзиниот неверојатен глас – нејзиниот деби албум стана супер хит, тогаш ја изведе насловната песна од новиот филм на Џејмс Бонд. Нејзините 100 килограми не ја спречија да стане суперeѕвезда, да се омажи и да стане мајка.

По неколку многу успешни години на сцената, пејачката реши да се одмори … Неодамна, фановите на Адел беа шокирани: во медиумите се појавија фотографии од ѕвездата, во кои таа е многу, многу слаба. Наскоро беше јасно дека Адел изгубила дури 45 килограми! Некои се сомничени за ресекција на желудникот, други нервни исцрпувања.

Се покажа дека Адел користела добро познат метод на Холивуд. Станува збор за диетата „храна со сирење“, која некогаш им помогна на принцот Хари и Пипа Мидлтон да изгубат тежина.

За диетата

Деталите за оваа диета ги отрија британските нутриционисти Аидан Гогинс и Глен Метен во нивната книга „Добрата диета SirtFood“. Според авторите, техниката помагала лесно да се изгубат 3 кг неделно, без да бидете ограничени.

Loading...

Сиртуинот е протеин што ги штити нашите клетки од болести и смрт. Покрај тоа, серумот е одговорен за добар метаболизам, гори маснотии и го регулира апетитот. На кратко, ги решава сите проблеми со кои се соочуваме при губење на тежината.

Список на овластени производи

loading...

Сиртуинот е посебен протеин и не можеме да го земете со храна, само го синтетизираме со нашето тело. Специјални производи богати со полифеноли (антиоксиданти) ќе ни помогнат во тоа.

кеale;
темни плодови (капини, боровинки, малини, капини, цреши, јагоди);
кромид;
каперси;
ореви;
соја;
леќа;
магдонос;
црвено вино (по можност Пино Ноар);
маслиново масло;
цикорија;
куркума;
темно чоколадо;
arugula;
кафе.

Диететски фази

Диетата со сирутин е поделена во две фази. Во текот на првите три дена треба да земете 1000 калории, кои ги добивате од три чаши зелен сок од зеленчук. Во текот на следните четири дена, содржината на калории се искачува на 1.500 и на нашето мени се појавува цврста храна. Тогаш губите најмногу килограми.

Втората фаза е помека и прилично го одржува резултатот. Не се ограничуваме на бројот на денови и можеме да јадеме колку што сакаме. Треба да јадеме три пати на ден, строго да се придржуваме до одобрениот список и да пиеме само една чаша сок од зеленчук на ден. Кафе, интегрален леб, па дури и вино може да се додадат во исхраната.

Предности и недостатоци

Во Велика Британија, дом на диетите е суровата храна која е многу критикувана и не е во согласност со прирачникот за исхрана развиен од Националната здравствена служба. Размислете за добрите и лошите страни на техниката.:

За разлика од многу диети, сепак, тука можете да јадете чоколадо, да пиете вино и да не страдате од многу „забрани“.

Во исхраната има и доволно витамини и минерали.

Сиртуинот е во состојба да ја поправи отпорноста на инсулин, што значи дека диетата е погодна за луѓе со дијабетес тип II.

Факт е, сепак, дека е тешко да се издржи една недела со таков калориски дефицит. Нема диета во исхраната.

Не е погодна за бремени жени, лица со хронични заболувања и алергии.

Пред секоја диета подобро е да се консултирате со вашиот лекар или нутриционист, да направите тестови за витамини и минерали. Понекогаш, со стекнување на тенко тело, можете да „победите“ и здравствени проблеми. Пазете се!

loading...
Loading...
Next Post

Мијалков: Мицкоски глуми по медиуми, договорил амнестија за себе

Фајде од плачењето и глумата на Мицкоски по телевизии и портали нема ни јавноста, а уште помалку членството на ВМРО ДПМНЕ, пишува на фејсбук Сашо Мијалков, поранешниот висок функционер од ВМРО-ДПМНЕ. Неговата реакција е по гостувањето на Христијан Мицкоски, лидерот на партијата на Алфа синоќа, каде тврдеше дека Мијалков одработува […]