Нов симптом на корона кој се појавува во раната фаза: Проверете веднаш!

admin22

Шпанските лекари откриваат уште еден симптом што го забележале во најраната фаза на болеста кај пациенти заразени со корона.

Иако несаканите ефекти на болеста „Kовид-19“ варираат од личност до личност, шпанските експерти сега ги испитуваат лезиите на стапалата што се појавиле кај некои пациенти во раните фази на болеста.

Поточно, ова се лезии што личат на сипаници, се вели во извештајот.

Според дерматолозите, бројни случаи на пациенти во Италија, Франција и Шпанија биле пациенти заразени со корона вирус кои имале лезии на нозете, за што сведочат тие.

Во официјалниот извештај е наведено дека личат на сипаници, а истиот го одобриле и дерматолози од Италија и од Франција.

Loading...

Овој симптом е особено изразен кај тинејџери и деца, велат тие.

loading...
Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Филипче: Ајан оздраве и победи, сега ништо не може да го сопре!

Ајан за Нова година ми шепна дека има само една желба – да си оди дома! Конечно Ајан истрча и со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи, но и дека сега ништо нема да го сопре! Браво Ајан!, објави министерот […]