ОДВРАТНО: Погледнете каква долна облека носи Кејт Мидлтон, а тоа е според кралскиот протокол!

admin22

Должината на фустанот, материјалот, бојата: кога станува збор за модата, членовите на кралското семејство мора да следат различни правила.

Сепак, тие мора да следат друго апсурдно правило. Имено, горенаведеното важи и за долната облека! Кејт едноставно секогаш изгледа феноменално! Она што го носи принцезата е распродадено за половина час.

Сепак, колку и да изгледа тренди, постојат бројни модни правила кои мора да се следат – особено кога станува збор за долната облека! Секси градници и танга не доаѓаат предвид за Кејт и другите членови на кралското семејство – барем не за јавни настапи. Неодамна беше откриено дека тие тогаш мора да носат посебно боди. Станува збор за „пелинез“ што го покрива речиси целото тело.

Loading...

View this post on Instagram

⚜️ Fashion memories: The release in October 2018 is notable for the fact that Katherine was able to demonstrate her sense of humor and kindly make fun of her own press service. The fact is that the Kensington Palace decided to illustrate the note about the upcoming exit of the Dukes with a snapshot from the Polish-German tour, where Katherine is depicted in the same lilac dress on the last day of the tour in Poland and Germany in 2017. Without hesitation, as we could observe, Katherine decides to appear at a new event in the same dress from Emilia Wickstead. . . . #katemiddleton#katemiddelton#katemiddletonstyle#katemiddletondress#katemiddletonofcambridge#katemiddletonlook#princessdiana#princesscharlotte#royalfamily#royal#cambridge#cambridgelife#princewilliam#princewilliamdukeofcambridge#кейтмиддлтон#кейтмидлтонбан

A post shared by Kate Middleton (@_kate_middleton_royal) on

Облеката на дамите со сина крв – благодарение на специјалниот материјал од тој „елек за целото тело“ – некако се лепи, односно спречува подигнување на здолништето при налетот на ветрот.

loading...

Дека не секогаш функционира, докажа и веќе споменатата принцеза Кејт. Имено, пред неколку години нејзиниот задник беше јасно видлив кога фустанот се крена, поради хеликоптерот кој се најде во близина. Фотографите беа многу задоволни.

View this post on Instagram

INTERESTING: A brooch bow for AELTC members. The Duchess of Cambridge attaches a bow during Wimbledon matches. Since 2016, Katherine has been the patroness of the All-England club lawn tennis and croquet AELTC, the official colors of which are dark green and purple. Only the patron, president, management committee, vice presidents, and four members of the executive office can wear this ornament. Men wear ties of this color. 💜 . . . #katemiddleton#katemiddelton#katemiddletonstyle#katemiddletondress#katemiddletonofcambridge#katemiddletonlook#princessdiana#princesscharlotte#royalfamily#royal#cambridge#cambridgelife#princewilliam#princewilliamdukeofcambridge#кейтмиддлтон#кейтмидлтонбан

A post shared by Kate Middleton (@_kate_middleton_royal) on

Loading...
Next Post

(ФОТО) ДОЛГО КРИЕН ОД ОЧИТЕ НА ЈАВНОСТА: Ова е наследникот на Ангела Меркел

Армин Лашет се смета за главен кандидат на Германската христијанско социјалдемократска унија за канцелар на Германија на претстојните федерални избори следната година, кога сегашната канцеларка Ангела Меркел ќе си поднесе оставка. Лашет е премиер на најнаселената германска држава Северна Рајна-Вестфалија, а тој се опишува себеси како кандидат кој ќе го […]