ОФИЦИЈАЛНА БРОЈКА: Многу новозаразени и 7 починати од коронавирусот

admin22

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 89 заразени од корона вирусот, како и седум починати, дознава „Фокус“.

Од Владата најавија дека министерот за здравство Венко Филипче во 15 часот ќе одржи прес конференција, на која се очекува да ги образложи алармантните бројки кои се во пораст.

Вчерашната статистика покажуваше 62-ца заболени.

loading...
Loading...
Next Post

Заев на прес конференција откри од каде се заразил сопартиецот Зекири

Заев: Зекири се заразил на ифтарска вечера кај неговиот брат -Потпредседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, се заразил со вирусот на ифтарска вечера кај неговиот брат ,семејството на снаата го имале вирусот – одговори лидерот на СДСМ на прашање на новинарите како СДСМ, која вели дека ги почитувала мерките за превенција […]