Откако ја изруга Медена земја реагираа и твитерџиите – Атиџе за Саше Политико е Војвотката од Јорк

admin22

 

Ние како земја се бориме да влеземе во ЕУ, да привлечеме странски инвестиции…

И сега милионите од светот кога ќе го видат Медена Земја, што ќе помислат?

Или ако се вратиме на Пред Дождот, што мислеа тогаш за Македонија?

Ајде Пред Дождот и имаше некоја како претскажителна аура, се што се збореше во филмот после ни се случи во 2001-ва, но сепак, со ваквите филмови се руши имиџот на земјата.

Јавноста која ќе треба да гласа на некакви референдуми по Европ за влез на Северна Македонија во ЕУ, што ќе мисли после гледањето на Медена Земја?

Loading...

Дека сите живееме како во 18-ти век, дека се пентариме по карпи да собираме мед од диви пчели и дека сите сме рурални фармери кои се тепаат со крави по некакви ридишта?

Без вода, струја, патишта, канализација, интернет, телефони?

loading...

После се чудиме кога цел свет мисли дека Македонија е Монголија итн итн…

Целата колумна може да ја прочитате тука

Твитер реакции на колумната на Саше Политико:

,,Саше Политико ја руга МЕДЕНА ЗЕМЈА. Шо ке си помислел светот за нас јер сме биле претставени као примитивна вукојебина без манири и култура?

ПА ИМА ЛИ ПОЕКЛАТАНТЕН ПРИМЕР ЗА ЗАТУЦАН ПАР ЕКСЕЛАНС ПРИМИТИВЕЦ ОД САШЕ?

Коа е култура у прашање, Атиџе за него е Војвотка од Јорк.”

loading...
Loading...
Next Post

Никола Груевски овојпат распали по Нано Ружин: Таков “безрбетник” и дилајла ретко се среќава.

Статус на Никола Груевски за Нано Ружин: Деновиве во интервју за една телевизија Нано Ружин беседел дека новите правила за процесот за проширувања Макрон ги смислил “заради такви како мене” , односно да не му се појавеле како што вели Нано, “диктаторчиња како Груевски”. Нано Ружин паметам дека своевремено молеше […]