ОВА Е МЛАДИОТ БОЈАН КОЈ ЗАГИНА: Стравична глетка по сообраќајна несреќа во Земун

admin3

Тешка сообраќајна несреќа утрово се случила во Земун, во која едно лице го загубило животот на местото на незгодата и три се повредени.

Стравични слики објавија медиумите од Србија по судирот во кој учествувале два автобуси и еден автомобил.

Поради неприлагодената брзина според српските медиуми несреќата ја предизвикал возачот на автомобилот, кој потоа сакал да побегне, па бил уапсен од полицијата и со лисци на рацете приведен во полициската станица.

Според српските медиуми, загинал еден од возачите (31) на автобусите, кој од гаражата празен се упатувал да се вклучи на линија во јавниот превоз, а повредени се двајца патници и возачот од приватниот автобус кој веќе бил вклучен на редовната градска линија и превезувал патници.

Обишао сам јутрос место тешке саобраћајне несреће која се догодила јутрос око 04.10 сати на раскрсници улица Цара…

Публикувахте от Горан Весић в Вторник, 11 февруари 2020 г.

loading...
Loading...
Next Post

Мајка што ја „напуштиле“ децата: Еден ден гушкањето, цртаните, заедничките вечери – ќе ги снема

Мисти Бривер Ли има две деца. Ќерка на 27-годишна возраст и игра софтбол на универзитетот, а синот средношколец и штотолку наполнил 19 години. Така што, тие се две возрасни лица кои се подготвуват да зачекорат самостојно во животот. Нормално, се уште им треба нивната мајка и таа засекогаш ќе биде […]