Видео: Груевски е уапсен веќе 2 месеци, но Заев нема храброст да побара да се испорача…

admin22

Видео со претседателот на Републиканската странка на Србија Никола Сандуловиќ, кој тврди дека поранрешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски веќе 2 месеца во Унгарија е уапсен, а преммиерот Зоран Заев немал храборост да бара да се испорача на Македонија. За претседалот на Србија Александар Вучиќ тврди дека е […]

КОЈ Е СИНОТ НА ЕДИ РАМА: Ја изгуби вереницата во земјотресот, но и ова му било шок во животот

admin22

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ja загуби вереницата во земјотресот во Драч. Кристи Реси загина со целото семејство кога се распадна шесткатната зграда каде што живееја. Самиот Еди Рама едвај ги задржа солзите кога го прашаа за оваа трагична загуба . Медиумите ретко пишуваа за нивната врска, […]

Ќе им доаѓаат пари од сите страни – овие хороскопски знаци ќе се збогатат во декември

admin22

Лав Претставниците на овој хороскопски знак во наредниот период ќе имаат вистинска среќа со парите. Иако своето богатство го стекнуваат собирајќи денар по денар, на почетокот на декември драстично ќе се зголеми сумата на нивната трансакциска сметка, најмногу од проекти на кои ќе им се посвети по работното време. Иако […]

Утре многу лош ден за овие хороскопски знаци, кој ќе плаче до петок ?

admin22

овен Оваа недела потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Случувањата кои ќе ги искусите ќе ви бидат од големо значење во понатамошната иднина. Оваа недела исто така, Меркур ќе ви донесе позитивни вибрации и подобрување на вашата финансиска состојба. Вашиот среќен ден оваа недела е понеделник. Бик Вашата […]

ГОСПОЃО, ВИЕ СТЕ ВЕШТЕРКА КОЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗГАЗАТ: Ведрана Рудан со шок порака до Северина

admin22

Северина Којиќ ја изгуби битката за старателство над нејзиниот син Александар, за кој се бори со години со својот поранешен партнер, бизнисмен Милан Поповиќ. Во таа прилика беше примено отворено писмо до пејачката од Ведрана Рудан кое го споделија српските медиуми: Драга госпоѓа Којиќ!   Гледам плачете, гледам, се чудите […]

Прсти ќе излижете: Брз ручек-Запечен рендан компир со сирење

admin22

Направете вкусен ручек со компири. СОСТОЈКИ: 1,5 кг. компири 125 гр. маргарин 200 гр. кромид 1-2 јајца бибер и сол 200 гр. сирење кисело млеко за сервирање ПОДГОТОВКА: Се мие и лупи компирот и се ренда ситно со сол. Се става ситно сечен кромид да се динста на масло во […]

ПРЕСТРЕЛКА ВО ХОТЕЛОТ „АЛЕКСАНДАР ПАЛАС“: Кој кон кој пукаше

admin22

За среќа нема повредени во оружениот инцидент кој се случил ноќеска во Скопје. Од полицијата велат дека триесетина минути после полноќ во полиција е пријавено дека имало пукање од огнено оружје во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, извести дека МВР. Според пријавата, додека во ресторанот на хотелот седеле Е.И. (21), […]

ФОТО-Среќни и вљубени: Внуката на Заев преубава на свадба со синот на Чифлиганец

admin3

Внуката на премиерот Зоран Заев која неколку години е во врска со синот на заменик генералниот директор на Адора инженеринг уште еднаш покажа каква убавица е . Ева Заева и Душко Чифлиганец се забавуваа на свадба кај пријатели а изгледаа навистина среќни и вљубени но и прекрасни и елегантни. View […]

ПОУЧНО ЗА СИТЕ РОДИТЕЛИ: Вака почнува упропастувањето на вашите деца

admin22

Вчера од работа ја побарав мојата постара ќерка и разговорот течеше приближно вака: „Како си, што правиш? Дали јадеше? Дали денес се умори на училиште?“ „Мамо, добив 4 по математика. Ти рече дека секоја оценка е за ученици“. „ Да, така реков. Дали си ти задоволна?“ „ Па, да.“ „Добро. […]

(ФОТО) Најстариот син на Аркан, јавно го исмеа семејството и полубратот Вељко за свадбата

admin22

Војин Ражнатовиќ, син на Жељко Ражнатовиќ – Аркан и полубрат на Вељко Ражнатовиќ, не присуствуваше на свадбата на деценијата. Војин, кој напиша книга за неговиот татко, не е во најдобри односи со своите полубраќа и сестри, па не присуствуваше на венчавката на Вељко Ражнатовиќ минатата недела, на 24 ноември. На […]