ЗНАЦИ КОИ ШТО ЌЕ ВИ ПОКАЖАТ ДАЛИ НА ВАС Е ФРЛЕНА КЛЕТВА

admin22

Веројатно на многумина од вас ви се има случено да помислите дека некој сака да ви наштети или што би се рекло народски кажано сака да ви фрли клетва т.е црна магија. За овие работи постојат многу напишани книги кои што ги покажуваат знаците на црната магија. Ви претставуваме неколку […]

7 знаци кои што ќе ви покажат дека имате ангел во вашата близина

admin22

Ангелите постојат, но тие се на друга вибрациска фреквенција и поради тоа ние не ги гледаме иако можеме да го почувствуваме нивното присуство. Ангелите на специфичен начин не информираат за нивното присуство и не е потребно некој да е многу религиозен или да верува во ангели за да ги почувствува. […]

Првата работа која ја прави Бог кога планира да го промени нашиот живот…

admin22

Бог има план за секој од нас. „Стани и застани на нозе; бидејќи затоа ти заповедав да бидеш слуга и сведок, и на она што си го видел и на она што ќе ти го покажам. “ Првото нешто што го прави Бог кога има намера да го промени нашиот […]

МЕСЕЦОТ ВО КОЈ СТЕ РОДЕНИ ЈА ОДРЕДУВА ВАШАТА СУДБИНА: Храбри во Април, скромни во Јули!

admin22

На карактерот и судбината на жената влијае и месецот на раѓање! Јануари Најупорните жени се родени во јануари. Тие никогаш не се жалат и не претеруваат. Овие жени ги решаваат сите свои проблеми самостојно – со достоинство и независност. Јануарските жени се обидуваат да не трошат време на работи поврзани […]

ЧУДО НА ПРИРОДАТА: Ова бебе е родено со црно-бела коса, погледнете како изгледа денес

admin22

И додека повеќето бебиња се раѓаат без коса, таа е родена со црно-бела коса. Малата Милиана е четврта генерација на женски деца родени со ист бел прамен. Но, не е само таа со ваков прамен, Милиана е четвртата генерација на женски деца кои се раѓаат со овој голем бел прамен […]

Српски професор со шокантна изјава – Еве кој го шири коронавирусот!

admin22

Горан Белојевиќ, професор на Медицинскиот факултет во Србија, по кој знае кој пат ја шокираше јавноста зборувајќи за коронавирусот. Овој пат, тој ги обвини швалерите за ширење на вирусот. -На есен ќе има зголемување на бројот на лица заразени со вирусот корона. Дружењето и прељубата се најопасните фактори. Едно е […]

Филипче: Од 21.01, кафичите до 21 часот, а потоа …

admin22

Денеска на седница на Влада, усвоивме предлог, од 21.01 работното време на угостителските објекти да биде до 21 часот, објави денбеска на Фејсбук министерот за здрвство, Венко Филипче. Следната недела откако ќе ја анализираме епидемиолошката состојба во земјата, можно е дополнително олабавување на мерките, односно работното време на угостителските објекти […]

(ВИДЕО) ПИЛОТ ПРЕЖИВЕА ПО ОСУМ МЕСЕЦИ БОРБА СО КОВИД-19: Случај што го запрепасти светот

admin22

Пилотот на „British Airways“, Николас Синот се врати дома во Лондон, откако помина осум месеци во болница во градот Хјустон во Тексас, борејќи се со вирусот корона. ABC NEWS известува дека и покрај долгата и тешка борба со короната, пилотот се опоравил и се вратил дома, а неговата сопруга била […]

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Вторник утре ќе ви биде ужасен ден, уште од утрото овие знаци да се пазат од нож в грб

admin22

Рак Ова е еден напорен ден за вас, бидејќи позицијата на Месечината воопшто не ви одговара. Можете да бидете незадоволни и од развојот на ситуацијата на финансиски план. Не би требало премногу да се нервирате поради ставот на еден Овен или однесувањето на некој Стрелец или Водолија. Уверени сте дека […]

Јелена го изнајмува својот сопруг по цена од 500 денари за вечер: Причината е многу тажна

admin22

Позади необичната објава на Фејсбук се крие хуман гест. Јелена Малиниќ од Бач е подготвена да го отстапи својот сопруг на една вечер. “Многу е интересен и гарантирам интересна вечера” стои во описот на нејзината Фејсбук објава. Од корисните податоци значајно е да се истакне неговата почетна цена. Според одлуката […]