Кочанчанец насред трговскиот се полеал со бензин па се запалил

admin3

Машко лице на околу 40 години денеска во Кочани се обидел да се самозапали при што се здобил со тешки изгореници . Во овој момент , според кочанските медиуми, повредениот поради сериозноста на здравствената состојба од Кочани итно е префрлен на клиниките во Скопје. Немлиот настан се случил во трговскиот […]

Заев: Има министри кои не го употребуваат името Северна и го кршат Уставот

admin22

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција кажа дека имало министри кои го кршеле Уставот со тоа што не го употребувале уставното име. – Јас немам предрасури, нивните ставови се такви, тие не го почитуваат Уставот, но не смееме да дозволиме државата да не го почитува Уставот, вели тој. Додава дека […]

РСЕ: Македонија увезла над седум милиони тони отпад од Бугарија, а 250.000 тони од Обединетите Арапски Емирати

admin22

Во земјата се увезува многу повеќе отпад отколку што сами произведуваме, а најмногу отпад се увезува од Бугарија, објави Радио Слободна Европа РСЕ. Властите тврдат дека отпадот што се увезува служи само како суровина, како што предвидува и законот. Активистите од граѓанската организација „О2 Иницијатива“ бараат да се забрани увоз на […]

Спасовски: Нема штетен отпад увезен во државата

admin3

Нема штетен отпад што се увезува во државата. Ова што се случува во Бугарија одблизу го следиме. Излегуваат многу информации. Апелирам да ги проверуваме, посебно кога се работи за сензитивна материја како оваа, за живтоната средина, изјави денеска рече денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски. Одговорајќи на новинарски прашања по посетата […]

Автомобилот смачкан по судир со автобус: Загинаа братучеди, мајка е повредена

admin3

Автомобилот во кој на лице место загинаа двајца млади мажи, а тешко е повредена една жена, е целосно смачкан по судирот со автобус. Фотографиите од местото на несреќата сведочат за трагедијата што се случи рано утрово кај Травник, на Ибарската магистрала во Србија. Како што дознаваат српските медиуми, до несреќата […]

Симболизира блескава, сјајна жена: Среќа е во животот да имате една Елена

admin3

Прекрасно име со грчко потекло, од Хелене, Елена, односно изворно од зборот „hele“ што симболизира сончев зрак, светлина, сјајна, блескава, светлост. Во „Илијада“ на Хомер, прекрасната Елена е причината поради која избувнала Тројанската војна. Според хеленската легенда, Елена пак е името на најубавата жена на светот, ќерката на Зевс. Во […]

ТИЕ СЕ ПОСЕБНИ: Бабите во овие хороскопски знаци се најдобри за внуците

admin3

За секое дете, бабите и дедовците играат посебна улога во неговиот живот, особено во детството, бидејќи на еден начин се втори родители, но кои повеќе ги разгалуваат своите внуци. Според астролозите, дури и хороскопот има влијание во овој однос, па еве кои 3 хороскопски знаци важат за најдобрите баби! 1. […]

ДНК во хумана мисија: И тие им помогнаа на Јордан и неговата мајка

admin3

По потресна сторија и приказната за велешанецот Јордан (40) кои сам се грижи за својата тешко болна, по мозочниот удар неподвижна мајка Ангела (72), дуото ДНК тргна уште една навидум невозможна мисија да ја направи возможна. Иако не им е прв пат, хуманите срца кои чукаат во градите на Андреј […]

ИСПОВЕД НА МАЖ КОЈ ЈА ИЗНЕВЕРУВА СОПРУГАТА СО НЕЈЗИНАТА МАЈКА: Имав афера со тешта ми

admin3

Сè започнало пред три недели на венчавката на неговиот шура, кога хулахопките на тешта му ѝ се скинале од клупа во црквата. Еден маж се нашол во прилично непријатна ситуација кога почнал да се гледа со неговата тешта. Ништо од тоа не планирал, но сега не знае како да престане. […]

До петок овие хороскопски знаци ќе слушнат добри вести, а кои да се чуваат од непријателот?

admin3

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Не сте задоволни со ситуацијата на работа, но нема да знаете како да ја промените. ЉУБОВ: Ова недела ќе ја обележат различни познанства. Ве очекува многу забава и флерт. ЗДРАВЈЕ: Одморајте повеќе. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА: Оваа недела ќе имате помалку обврски од вообичаено. […]