Ахмети за „Монструм“: Имав инфо дека не се само убиени, туку масакрирани

admin3

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, го започна своето денешно сведочење во случајот „Монструм“ претставувајќи се како пратеник. „За овој грозоморен настан дознав следниот ден од медиумите. Беше многу трагичен настан. Сигурно дека сум разговарал со многу луѓе, ако вреди за судот и за јавноста сите мои разговори нека се прикажат […]

ВНИМАВАЈТЕ: Денес и за викендот посебен сообраќаен режим во Скопје

admin22

Поради верскиот празник Задушница во текот на утрешниот ден (21.02), како и во деновите од викендот (22 и 23.02), во периодот од 06.00 до 16.00 часот на гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров, каде се очекува зголемен интензитет на сообраќајот, од страна на сообраќајната полиција ќе бидат преземени посебни […]

Димовски се правда: Немав доверливо инфо за кокаинот, видов на телевизија

admin3

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, запрашан од каде добил доверлива информација за количината на кокаинот запленет пред два дена во меѓународна акција во која учествуваше и Министерството за внатрешни работи, тврди дека не е точно оти тој прв ја објавил информацијата, туку дека тоа го сториле медиумите, а […]

ТИЕ ГО СПЛОТУВААТ СЕМЕЈСТВОТО: Оние кои имаат сестри се посреќни во животот

admin3

Оние кои имаат сестри се посреќни во животот. Луѓето кои имаат сестри се поотворени и попристапни за комуникација и за нив не е проблем да ги споделат своите чувства. Тие исто така се пооптимистични и посреќни, посочуваат новите истражувања. Научниците од Универзитетот Де Монфорт во Лестер, Англија, и северноирскиот Универзитет […]

Исповед на Милена: Сопругот ми почина пред две години а јас се вљубив во соседот, фамилијата веднаш ме отпиша

admin22

Колку време е потребно за една вдовица да престане да жали и да продолжи со животот? -Сопругот замина на работа, а оттаму ми јавија дека умрел, едноставно паднал и престанал да дише. Што да правам, со мало дете останав сама, и наместо таа трагедија да е доволна, лоши работи продолжија […]

KОНЕЧНО И КАЈ НАС: Евтина куќа која се гради за ЕДЕН ДЕН – квадрат чини 190 евра

admin22

Изградба на куќа за само еден ден е сон за секој домаќин! Овој сон е лесно остварлив, бидејќи таквата технологија веќе е измислена и со години се применува во Канада, САД и Рудија. Станува збор за градежни панели кои веќе имаат вградена изолација, димензиите се прават по нарачка и се […]

Погледнете ја куќата во која е роден Зоран Заев и селото во кое растел (видео)

admin22

Зоран Заев е роден на 8 октомври 1974 година во Струмица. Родителите на Заев имаат потекло од струмичкото село Муртино. Заев основно и средно образование завршил во родниот крај. Дипломирал на економскиот факултет во Скопје во 1997 година, а потоа се запишал на магистерски студии на истиот факултет, на студиската […]

ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Италијанец и Албанец уапсени во „Сити мол“

admin22

Вчера попладне, жител на Албанија и еден Италијанец биле уапсени поради сомнение за тешка кражба, пренесуваат од МВР. „На 19.02.2020 околу 16.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Трговскиот центар „Сити мол“ ги лишиле од слобода К.Г.(44) од Албанија и П.Г.(49) од Италија, поради основано сомнение за сторено кривично […]

(ФОТО) ЅИРНЕТЕ како бил спакуван кокаинот во Крушопек

admin3

„Одделот за сузбивање на организиран и сериозен организиран криминал, Единица за недозволена трговија со дрога во период од 17-19.02.2020 година во координација со Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, а во рамки на меѓунардна полициска соработка во која беа вклучени повеќе земји, реализираше […]

Татко му го прашал каде е мајка му,па открил ужас: синот Никола ја погребал во дворот

admin22

Никола Ф. ја завиткал мртвата мајка Душица минатата година во ќебе и ја погребал надвор од куќата Никола Ф. (24) од Башки Градиште е уапсен под сомнение дека ја закопал мајка му Душица во дворот на семејниот дом на улицата „Шам Михаил“ минатата година! Морбидната приказна е откриена кога таткото […]