(ВИДЕО) И тие со најсилно срце ќе заплачат: Мајката дознава дека нејзината ќерка е под рушевините од земјотресот

admin22

Вознемирувачка сцена на прикажување на моментот како мајката Аријела дознала дека нејзината ќерка е мртва во земјотресот кој вчера ја погоди Албанија го потресе светот. Девојчето било пронајдено мртво пор рушевините на зграда во која била кај баба си на гости.Слична драматична сцена е забележана вчера утрото кога во прегратките […]

НЕМА ПО СЕБИЧНИ ЛУЃЕ ОД НИВ: Во овие три хороскопски знаци се раѓаат најсебичните луѓе

admin22

Личностите родени во овие хороскопски знаци не успеваат да одржат пријателство затоа што секогаш гледаат само за себе и за своите лични потреби. Астролозите сметаат дека на припадниците на овие хороскопски знаци единствено што им е важно е дали можат да имаат корист од некоја личност, без разлика дали потоа […]

Почина Жарко Луковски, поранешен директор на “Т-мобиле“

admin22

Почина Жарко Луковски, поранешниот главен извршен директор во „Т-мобиле“. Тој беше сведок во Обвинителството за гонење организиран криминал за случајот „Рекет“. Неговото име беше спомнато во разговорите што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, а на снимката се слуша како Бојан Јовановски во разговор со Орце Камчев, вели дека „Луковски […]

(ФОТО) Се јави на Фејсбук „претепаната“ сопруга на пратеникот Костадин Ацевски

admin22

ВМРО-ДПМНЕ а особено пратеничката Благица Ласоска, треба да се извини за гнасните конструкции, кои синхронизирано ги шири и надградува преку медиумите блиски до оваа партија. Толку е очајно ВМРО-ДПМНЕ, соочена со поразот што ги чека, што шири лаги и злоупотребува приватни семејни односи. Пратеникот Костадин Ацевски и неговата сопруга најостро […]

Астролозите откриваат кои хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во 2020 година

admin22

На крајот од 2019 година Јупитер ќе влезе во знакот на Јарец и ќе донесе многу промени, а дотогаш Плутон и Сатурн веќе ќе бидат влезени во овој знак. Тоа значи дека во 2020 година три планети ќе бидат во овој земјен знак и следната година ќе донесе многу промени. […]

ИМА ЛИ ПРАВДА ВО ДРЖАВАТА: Газдата на Дурмо турс излегол од притвор за несреќата кај Ласкарци

admin22

Сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули, кој е обвинет во судскиот случај што се води за несреќата кај Ласкарци, е пуштен да се брани од слобода со гаранција. Тој бил пуштен од притвор уште минатата недела, но за неговото ослободување се дозна на почетокот на денешното судско рочиште за несреќата […]

СЕВЕРИНА СЕ ГУШИ ВО СОЛЗИ: Судот одлучи син и да живее со таткото

admin22

Хрватската пејачка Северина го изгуби старателството над синот Александар, пишуваат хрватските медиуми. Како што пренесува хрватскиот медиум 24часа.хр судијката Теа Голуб донесе привремена мерка Александар да живее со татко му, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Од правниот тим на Поповиќ изјавија дека се задоволни од одлуката. „Задоволни сме од пресудата иако […]

Ахмети: Славењето на „Шверцери” во МНТ не беше вандализам

admin22

Лидерот на ДУИ Али Ахмети смета дека прославата на навивачката група Шверцери во МНТ бил настан за одбележување на годишнина и според него тоа не е вандализам. -Кога ги видов првите информации во медиумите прво помислив дека местото не е соодветно, но отпосле видов дека на ваков начин навивачките групи […]

КОЛКУ ПАРИ ТРЕБА ДА ЗЕМЕТЕ: Познат е износот на К-15 за 2019 година

admin22

Вработените во приватниот сектор до крајот на годинава треба да добијат исплата на регрес за годишен одмор попознат како К-15. Износот на К-15 секоја година се одредува во зависност од висината на просечната нето и бруто плата по вработен во последните три месеци пред датумот на исплата. Минималниот износ треба […]

ЛОШИ ВЕСТИ: Германија со нови услови за работа на жителите од Балканот

admin22

Германија треба да го отвори пазарот за нови вработувања и за нови места, оти изворот за нови работници од Источна и Јужна Европа веќе е максимално употребен. Познавање на германскиот јазик и возраста ќе бидат новите услови кои ќе стапат во сила од 1 март 2020 година, за жителите од […]