Исповед на Ирена во Германија: Првиот шок го доживеав уште во супермаркет

admin22

Ирена е од Скопје. Во потрага за подобар живот, таа се решила да замине во Германија. Иако претходно никогаш немала отидено таму, ниту пак знаела што ја чека, цврсто била решена да замине, а го знаеле само германскиот јазик. -Само сакав да заминам на некое време, да побегнам од негативностите […]

Приказна што треба да ја прочитаат сите жени кои имаат проблеми со свекрвата

admin22

Девојката наречена Лили се омажила и отишла да живее кај својот сопруг и неговата мајка. За кратко време Лили сфатила дека нема шанси да живее во мир со својата свекрва. Лили и нејзината свекрва не престанувале со кавги и расправии. А фактот дека Лили, според древниот кинески обичај морала да […]

Што треба да облечете за да станете богати и среќни на новогодишната ноќ

admin22

2020 година според кинескиот хороскоп ќе биде на Метал стаорец. Веќе ви кажавме што е добро да се сервира на вашата маса како оброк, така што Новата година ќе биде добра за вас. Ние исто така ви покажавме хороскоп според вашата година на раѓање во кинескиот календар, кој открива што […]

Славица Чуктераш тајно се развела, а еве што вели пејачката на таа тема

admin22

Последните два дена српските медиуми пишуваат дека наводно пејачката Славица Чуктераш се развела од нејзиниот сопруг, фудбалерот Владо Аврамов. Како причина за нивниот развод се наведува дека тоа што долго време биле разделени. Славица и Владо која ја имаат својата двегодишна ќерка Викторија наводно по пет години одлучиле да стават […]

(ФОТО) Поради овие зборови ќе заплачете: Вака изгледа синот на Бекута кој го остави во дом

admin3

Ана Бекута е една од омилените пејачки на овие простори, но нејзиниот живот не секогаш бил лесен. Пејачката во едно интервју открива дека на 17-години својот син Игор Полиќ морала да го остави во дом за незгрижени деца. „Сакав да родам дете. Навистина им нанесов болка на моите родители и […]

(ВИДЕО) НЕМА ЧОВЕК ШТО НЕ ЗАПЛАКАЛ: Средба на татко и син по три месеци разделени

admin22

Средбата на татко и син од Цазин, БиХ, ретко кого ќе остави рамнодушен. По три месеци работа во Германија, таткото се враќа во родниот град, каде неговиот син во тој момент снима видео токму за него. Тато, чувај се, најмногу те сакам на светот, вели детето со солзи во очи, […]

Совети на д-р Мухтаров: Како да подготвите богата и здрава новогодишна трпеза?

admin22

Наместо слатки, вафли, колачи и слично, на децата давајте им чоколадо. Новата година е еден од најомилените и долгоочекуваните празници и за децата и за возрасните. Многу домаќини размислуваат за тоа што да подготват за новогодишната трпеза и како да ги изненадат семејството и пријателите. Ние ви нудиме препораки и […]

Денес е Свети Никола, кон децата имаме една обврска: Некои обичаи кои не сте ги знаеле

admin3

Пра­вос­лав­ни­те хрис­ти­ја­ни во Ма­ке­до­ни­ја го праз­ну­ва­ат Све­ти Ни­ко­ла Чу­дот­во­рец, све­те­цот заш­тит­ник на де­цата, мо­реп­лов­ците, де­вој­ките, си­ро­маш­ните, уче­ни­ците, пе­ка­рите, ап­те­ка­рите, тр­гов­ците, пат­ни­ците… Све­ти Ни­ко­ла е еден од нај­по­чи­ту­ва­ни­те светци, a го сла­ват и пра­вос­лав­ни­те и ка­то­ли­ците, но и дел од мус­ли­ма­ните, осо­бе­но во Тур­ција. Во Ма­ке­до­ни­ја и во све­тот има без­број […]

СКАНДАЛ: Маж и жена се разделија по свадбата, затоа што братот на зетот …

admin22

Некој морал да интервенира како и таткото на двајцата синови, кој го извадил својот возвишен син од забавата и го однел дома. Невестата и младоженецот од Велс се разделија неколку часа по свадбата, откако пијаниот младоженец направи свадбен митинг. Војниците Стефан Вилсон и Ерин Горџ ја прославија својата венчавка во […]

Смесата се прави за 2 минути: Дури и долгогодишни пушачи веднаш престануваат со пушењето

admin22

Познатата докторка Антонина Сципина од Русија ги советува своите пациенти како да престанат да пушат за само неколку денови. Навистина е чудесно како оваа смеса делува, дури и подобро од никотинските фластери. Ја поништува секоја желба за никотин во вашето тело, а приготвувањето е многу едноставно. Доколку не сте набрале […]