(РЕЦЕПТ) Најсилната кашлица престанува само за една ноќ: Како да направите облози од мед!

admin22

Третманот можете да го повторите неколку дена по ред, но дури и по првиот пат се забележува значително олеснување. Во основата на ова лечење на кашлица е приорната метода, која уште одамна се користи за лечење на болести на респираторниот тракт. Медот поседува висока биолошка активност,и со помош на облози […]

Снежен хороскоп: Откријте ја вашата судбина во зимските месеци

admin22

Овен Немојте да се менувате поради другите. Обновете ги сопствените желби и работете на себе си. Веќе ги пуштивте корените и сè е подготвено за раст. Ново чувство на обврски навлегува во вашите односи. Тие чувства ќе се развиваат сè повеќе, а на крајот на зимата веројатно вашата врска ќе […]

(ФОТО) Шехерезад е прекрасна трудница: Брои ситно до породувањето

admin22

Турската актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад или Азизе од серијата „Далеку од дома“, е во поодмината бременост. Таа и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч го очекуваат второто дете кое наскоро треба да дојде на свет. Актерката не е често активна на социјалните мрежи за да објавуба фотографии со […]

(ФОТО) „Шверцери“ негираат дека кршеле во МНТ, сликите покажуваат друго

admin3

Навивачката група Шверцери на фудбалскиот клуб Шкупи, негира дека кршеле, дивееле и дека упатувале навредливи зборови на прославата на 30 години постоење на навивачката група, што во петокот се одржа во МНТ. Од навивачката група велат дека информациите дека „дивееле“ се невистинити и шпекулации. Велат дека тие во објектот влегле […]

Сите ја прашуваа „Бабо зошто носиш кратко здолниште“, никој не знаеше дека има 24 години

admin3

Пред 24 години, Ирина стана мајка на прекрасно девојче по име Катја, но веднаш по раѓањето, мајката забележа брчки по лицето на нејзината ќерка, кои не се карактеристични за бебињата. Набргу девојчето започна да старее од ден на ден, а појавата не нови брчки не заостануваше. Лекарите веднаш ја воспоставија […]

Намалете го високиот крвен притисок без лекарства со советот на германскиот кардиолог

admin3

Кај повеќето луѓе систолниот крвен притисок (горната граница) со текот на годините се зголемува. Како резултат на тоа, голем број на возрасни луѓе се соочуваат со „изолирана систолна хипертензија“ или висок крвен притисок, при кој само горната граница е над нормалата. На пример, 150/80. Поради оваа причина, при зголемување на […]

(ВИДЕО) Вака свекрвата Цеца изводи Ужичко оро: сватовите не знаеја што ги снајде

admin3

Највесела на свадбата на синот Вељко Ражнатовиќ кој вчера се ожени со Богдана беше мама Цеца. Таа во еден момент се фати на чело и го поведе орото на кое и се придружија сите гости. На орото потоа се фати и Никола Селаковиќ, советник на српскиот претседател.

Зоран Заев за хаосот во МНТ: Манифестацијата не била баш културна

admin22

Премиерот Зоран Заев се огласи по демолирањето на МНТ од страна на „Шверцерите”, на прославата во петокот. – „Секој вандалски чин е за осудување, тука нема дилеми. Јас бев информиран дека учествувам во првиот дел на активностите, а тоа е делот на одбележувањето на Денот на албанската азбука, без присутен […]

(ВИДЕО) Кои се „Шверцери“ кои го демолираа МНТ и кој ги пушти да дивеат во театарот

admin3

Министерството за култура денеска по повод реакциите во јавноста за однесувањето на навивачката група „шверцери“ во МНТ се огласи со соопштение во кое наведува дека до дирекцијата на Театарот не било најавено присуство на таа група, туку само одбележување на Денот на албанската азбука и проекција на документарен филм. -Сметаме […]

(ВИДЕО) ЕМОТИВНО: Саша Матиќ ги расплака синот и снаата на Цеца на нивната свадба

admin3

Србија во текот на вчерашниот ден беше сведок на свадбата на векот. Познатата дива Светлана Ражнатовиќ Цеца го ожени синот а покрај лудувањата на целата свадба, имаше и емотивни моменти. Пејачот Саша Матиќ ги расплака младенците со една негова емотивна песна. Погледнете повеќе во видеото.