СРБИЈА ВО ШОК: Познат актер силувал глумици во неговото приватно школо

admin22

САКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ СРБИЈА. Познатиот српски глумец и режисер, Мика Алексиќ, обвинет за силување глумици во неговото приватно училиште. Шокантната вест ја обелодени актерката Милена Радуловиќ, која одлучи, како што самата вели, да не молчи повеќе. Сведочи дека познатиот сопственик на школата за глума, Мирослав Мика Алексиќ, ја силувал кога […]

(ФОТО) Агнеса била вистинска убавица на свадбата: Орданоски тагува на Фејсбук

admin22

Иако ја нарече фотошоп барбика пред неколку дена и јавно преку социјалните мрежи објави дека се разделуваат, екс директорот на АЕК, последно што направи во последните 24 часа е промената на профилната фотографија на Фејсбук. Ни помалку ни повеќе, Роберт Орданоски таму ја намести свадбената фотографија на која позира со […]

Неделен хороскоп – 18 до 24 Јануари: Добра недела за Бикот, лоша за Девиците

admin22

ОВЕН (21 март – 20 април) Треба да ја развиете врската, подарувајќи, атрактивен подарок на саканото лице, на пример кратко патување. На брачните двојки, пак, нема да им течат работите мазно. Трпеливо чекајте подобри времиња. Ќе се чувствувате удобно на финансиска план. Заштедите ќе бидат на задоволително ниво. Сепак, не […]

Утре денот пред Водици е голем и тежок ден – направете го ова

admin22

На 18 јануари се слави празникот Водокрст. Во Светата Црква се воспева силата и моќта на Крстот. Се врши крштевање на водата и таа со силата на Светиот Дух добива лековита моќ. Празникот е востановен во спомен на некогашните обичаи кои се изведувале на тој ден, кога биле крштевани луѓето […]

Мајка помислила дека 11-годишната ќерка е бремена, кога лекарите ја прегледале, останале без зборови

admin22

Чериш Роуз Лавел за само 2 месеци изгубила 14 килограми. Плашејќи се од најлошото, мајката ја одвела во болница и таму сфатила дека започнува нејзиниот најголем кошмар. Случајот со 11-годишното девојче од Квинслед целосно ги збуни лекарите. Нејзината мајка Луиз сфатила дека нешто не е како што треба кога девојчето […]

НЕКОЈ ЌЕ ТРИЕ РАЦЕ: Овие два хороскопски знаци во ФЕВРУАРИ ќе бројат пари

admin22

Бик Без оглед на потешкотиите, февруари ќе биде месец кога ќе го постигнете врвот во кариерата. Ќе се покажете како одличен соработник и ќе имате феноменални идеи кои ќе ви донесат напредок во идниот период. Со тоа, ќе имате и финансиска стабилност. Дел од парите ќе вложите, а благодарение на […]

Овие три хороскопски знаци во февруари ги чека вистински љубовен пекол

admin22

Скршеното срце е една од оние работи во животот низ кои треба да поминеме за да го започнаеме чувството на губиток и да научиме да го цениме она што го имаме. Во февруари, некои зодијачки знаци ќе се најдат пред љубовни искушенија. Лав На љубовен план ве очекува облак на […]

Среќа до небо во февруари ќе имаат три хороскопски знаци

admin22

Во февруари 2021 година, дури седум планети ќе се соберат во знакот на Водолија, создавајќи астролошки сетлиум. Тие планети се: Сонцето, Месечината, Меркур, Венера, Јупитер и Сатурн, како и астероидот Палас. Во февруари нè чека вистинска астролошка драма, а трите знаци на Зодијакот најмногу ќе ги почувствуваат големите промени! Поради […]

Од утре па до 23 ЈАНУАРИ голема среќа за само еден хороскопски знак

admin22

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Огромен успех за сите кои се занимаваат со јавна работа. Сите останати може да очекуваат вообичаена атмосфера. ЉУБОВ: Некоја личност во знакот на Риби ќе ви посвети многу внимание. Сепак, мали се шансите таа личност да е идеалната за вас. ЗДРАВЈЕ: Зајакнете го имунитетот. Бик […]

(ФОТО) Денеска е сопруга на милионер, еве како изгледаше сопругата на Саша Поповиќ пред 25 години

admin22

Пејачката Сузана Јовановиќ, сопругата на Саша Поповиќ, долга низа години е дел од српската естрада. Кариерата ја започна на почетокот на 90-тите, а нејзото првенче се викаше “Некад си ми био нада“: Со тек на време стануваше се по популарна, а вниманието врз себе го привлече со албумот „Послачу ти […]