(ВИДЕО) ГОСПОДОВО ЧУДО: Штотуку породено бебе проодело веднаш

admin22

Бебе проодело само неколку минути по раѓањето. Докторите биле шокирани од тоа што го гледаат. Многу често не може да се види како штотуку родено бебе прави вакви чекори. Видеото кое се појави на интернет го остави светот во чудо. Имено на социјалните медиуми е објавено несекојдневно видео од Бразил […]

(ВИДЕО) Ученик и професорка физички се пресметаа: Шокантна снимка од училница

admin22

Во руската провинција Псков е снимено видео од насилство во училница. Имено, еден ученик, Артем Скуратов, малтретирал професорка по математика веќе долго време. Таа побарала Скуратов да ја напушти училницата и стоеше пред вратата. Бидејќи непослушниот ученик одбил да го стори тоа, лутата професорка дојде и го повлече столчето, така […]

БОЖЈО ЧУДО: Карциномот започнал да му се повлекува додека поправал црква

admin22

Човек од Минесота чекал чудо, а тоа се појавило во најчуден момент – додека тој поправал напуштена и речиси срушена црква. Имено, на Грег Томас пред 3 години му бил дијагностициран карцином во четврти стадиум, а болеста се проширила на главата и на вратот. „Кога открив дека болувам од рак, […]

(ВИДЕО) Влезе во џамија се молеше и на крај ги украде парите

admin22

На снимката се гледа како арамијата влегува во џамијата, се моли а потоа ги краде добротворните прилози. Тој најпрво добро го разгледува местото, а потоа се впушти во акција. Најпрвин излегува надвор, а потоа кога се уверил дека нема никој се враќа и краде. Локалните медиуми известуваат дека ова не […]

БЛАЗЕ ВАС: Овие хороскопски знаци ќе бидат најсреќни во Март

admin22

Кај некои од следниве знаци во месец Март ќе следат големи животни промени! Ова ќе биде неверојатно убав месец за овие три хороскопски знаци кои не смеат да ја пропуштат шансата за убави нешта. БЛИЗНАЦИ Вашата перспектива ќе се трансформира откривајќи нови работи за себе. Ќе бидете фокусирани на вашата […]

Драстична промена на времето во Македонија: Подгответе се за снег и дожд

admin22

Врнежи од дожд се очекуваат во текот на ноќта, а под влијание на влажен бран и утре ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневната температура ќе опадне. Потоа […]

Вице Заев до јавноста: Јас и никој од Заеви немаме врска со „Рекет“!

admin3

Попладнево Вице Заев, брат на поранешниот премиер Зоран Заев, се огласи со обраќање до јавноста. Го пренесуваме во целост: Почитувани, После многубројните лажни вести за мене и за моето семејство, а кои се објавуваат секој ден од страна на ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања, со цел лична дискредитација на мојот брат […]

Заменете ја вечерата со оваа вкусна салата и ќе имате беспрекорна кожа и поздрава коса

admin3

Дури и да не сте приврзаници на здравиот начин на живот и исхрана, најверојатно сте забележале дека кога консумирате одредена храна, секогаш се чувствувате многу поенергично и здраво. Со внесувањето на оваа мала позитивна промена во вашето дневно мени, за краток временски период, вашата кожа ќе стане беспрекорна, косата значително […]

Сопругата од 44 год. го треснала појако, откако мажот и кажал дека ќе ја помине ноќта со секретарката …

admin3

По 20 години брак, мажот и оставил на сопругата порака: „Драга, ти имаш 44 години и не можеш да ме задоволиш веќе, затоа…“ Оставајќи порака на својата сопруга, мажот во истата напишал дека вечерта ќе ја помине во друштво на неговата 18-годишна секретарка. Генијалниот одговор на неговата сопруга е вреден […]

„Татко ми има сопруга и многу љубовници, а јас морам да ги трпам“: ќерка на познат плејбој

admin3

17-годишната манекенка Лучијана Бејнон, е ќерка на Траверс Бејнон Кендимен, богат наследник на тутунска индустрија и човек кој, благодарение на својот начин на живот, ја стекнал титулата австралиски Хју Хефнер. Младата Лучијана прв пат проговорила за животот во луксузната вила “Кендимен Шоп”, во која покрај неа, живеат и нејзините две […]