Љупчо Николовски ги погодил сите 7 броеви од една лото колона: Седмица, седмица – викав на цел глас

admin22

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски откри една необична и не толку позната работа за себе од приватниот живот. За што станува збор, прочитајте во продолжение: -1992 или 1993 година бев трето или четврто одделение. Во секое семејство се играше лото. Еден ден си напишав среќни броеви и бидејки родителите […]

Овие луѓе со месеци ги немаат прегрнато своите најблиски: Филипче се огласи за инцидентот

admin22

Вечерва во Градската општа болница „8 Септември“ докторка беше нападната од семејство на пациентка која по неколку дена болничко лекување почина од коронавирусот, се огласи министерот за здравство Венко Филипче. „Во случајот интервенираше полицијата која приведе неколку члена од семејството на починатата. Тие се обиделе насилно да го земат телото […]

ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА ИСУС ХРИСТОС: Нивното значење треба секој да го знае!

admin22

Ова се последните зборови на Исус Христос кои ги изговорил пред да биде распнат на крст. Овие реченици има подлабоко значење, затоа прочитајте ги и запомнете ги! Оче прости им, не знаат што прават! Со оваа реченица Христос покажал милост и кон своите непријатели и со тоа докажал дека извршителите […]

Исусовата молитва (Господи Исусе Христе, помилуј ме….) ни дарува голема корист!

admin22

СИТЕ ХРИСТИЈАНИ СМЕ ДОЛЖНИ ДА СЕ ПОДВИЗУВАМЕ СО ИСУСОВАТА , УМНОСРДЕЧНАТА МОЛИТВА – Старец Јосиф Ватопедски (Апостол Павле: Бидете постојани во молитвата (Кол. 4,2).) Многумина се прашуваат дали може христијаните кои живеат во светот да се занимаваат со умната молитва? Ние одговараме потврдно: Да! На заинтересираните накратко ќе им ја […]

Доктор од Кина: Доколку сте инфицирани од Ковид-19 а не можете да влезете во болница се што треба да направите е..

admin22

„Вистината е дека дури и ако одите во болница, нема да добиете третман специјално насочен кон коронавирусот. Достапна е само терапија за поддршка. Затоа, не се разочарувајте ако не можете да влезете во болницата. Правете ги работите што ви ги пишувам денес.“, Професор Вонг Кин-Чунг, во Хонг Конг. Секој член […]

Приведени се шест лица за инцидентот во „8 Септември“ еден од нив позитивен на КОВИД-19

admin22

Шест лица вечерва се приведени во полициската станица Гази Баба поради инцидент во Градската општа болница „8 Септември” во Скопје. Еден од приведените бил позитивен на коронавирусот и тој е спроведен во полициска станица со специјални протоколи. Починатата пациентка пет дена била на респиратор во ГОБ „8 Септември”. Согласно протоколите […]

Доволно страшни причини зошто веднаш треба да престанете со готвењето на плин

admin22

За разлика од електричните рингли, плинските имаат една маана. Додека готвите, се ослободува дополнителна количина на јаглероден моноксид, азот диоксид и формалдехид. Да биде појасно, ова е истото она трио на загадувачи што несакајќи го консумирате додека го вдишувате чадот од туѓа цигара т.е. при „пасивно пушење“. Затоа, кога готвите, […]

Хакерот Гери Мек Кинон влезе во тајните бази на НАСА откри што видел во врска со вонземјаните

admin22

Гери Мек Кинон е еден од најпознатите хакери на денешницата, а таа „титула” ја заработил откако во 2001 и 2002 влегол во 97 американски воени и NASA компјутери. Во Велика Британија веќе 10 години се води правна битка за негово испорачување во Америка, каде веројатно го очекува затворска казна од […]

Инцидент во клиниката „8 Септември“, семејство на почината од ковид-19 влегло вооружено

admin22

Инцидент се случлил попладнево во клиниката „8 Септември“. Семејство на почината пациентка од ковид-19 влегло вооружено, бидејќи барале веднаш да се изврши обдукција, потврдуваат од МВР. Од МВР велат дека интервенирала единицата за насилен криминал и дека спречиле посериозен инцидент. Вооружените лица не го искористиле оружјето, а никој не е […]

Зошто сте сиромашни? Приказна која од корен ќе ви го промени животот

admin22

Зошто сте сиромашни? Приказна која од корен ќе ви го промени животот… Што е навистина сиромаштија? Овој кус разговор тоа ќе ви го открие! Сиромав човек го прашал Буда: -Зошто сум толку сиромашен? Буда: -Не си научил да даваш. Сирмоавиот:- Како може да давам кога немам што да дадам? Буда: […]