Колку пари добија од свадбата Велјко и Богдана Ражњатовиќ

admin22

Во медиумите и на социјалните мрежи како што е познато и семејствата на Ражнатовиќ и Родиќ се задоволни што веселбата помина. Како што е вообичаено, откако завршила веселбата, новоземените сопружници прво отвораат подароци. Така, според информациите на Курир.рс, Богдана и Веjко Ражнатовиќ, кога сите се собрале, собрале 100.000 евра. Музиката […]

Комити: Имаме закажано прослава на 8 декември, каде да се обратиме за да го изнајмиме МНТ?

admin22

По скандалот со дивеењето на навивачката група „Шверцери“ во МНТ, со реакција се јави и навивачката група „Комити“. Тие саркастично прашуваат каде може да го изнајмат МНТ за својата прослава на 8ми декември. -По успешната соработка и партнерство помеѓу Министерството за Култура при Владата на Окупирана Македонија, и навивачите на […]

ТРИ најлуди жени во зодијакот

admin22

Темпераментните жени се тешки. Тие се дружеубиви, активни и секогаш ги постигнуваат своите цели. Кои се нај темпераментните претставници на различните хороскопски знаци, дознајте сега: 3 – Јарец Јарецот е личност која може да биде неподносливо топла или ладна како мраз. Помеѓу овие два пола, живее и напредува. Главната работа […]

ВЕРУВАЈТЕ Господ е Најголемиот Лекар, а верата најдобриот лек!

admin22

“ А Тој беше изнаранет за нашите гревови и мачен заради нашите беззаконија; казната за нашиот мир падна врз Него, а преку Неговите рани ние се излекувавме.“ ( Исаија 53,5) Кога Исус Христос дошол на Земјата да ја изврши Својата Мисија, Тој најголемиот дел од Своето време лекувал. Ги лечел […]

Мајка пред смрт им оставила потресно писмо на децата, а нејзините зборови нема да ги заборавите!

admin22

Оваа порака од една стара мајка ќе ви го допре срцето и ќe ви ја исполни душата! Смртта е составен дел од животот и никој не може да ја избегне, но поважно е како сме живееле и што сме оставиле зад себе. Често ги забораваме вистинските вредности во животот и […]

(РЕЦЕПТ) Најсилната кашлица престанува само за една ноќ: Како да направите облози од мед!

admin22

Третманот можете да го повторите неколку дена по ред, но дури и по првиот пат се забележува значително олеснување. Во основата на ова лечење на кашлица е приорната метода, која уште одамна се користи за лечење на болести на респираторниот тракт. Медот поседува висока биолошка активност,и со помош на облози […]

Снежен хороскоп: Откријте ја вашата судбина во зимските месеци

admin22

Овен Немојте да се менувате поради другите. Обновете ги сопствените желби и работете на себе си. Веќе ги пуштивте корените и сè е подготвено за раст. Ново чувство на обврски навлегува во вашите односи. Тие чувства ќе се развиваат сè повеќе, а на крајот на зимата веројатно вашата врска ќе […]

(ФОТО) Шехерезад е прекрасна трудница: Брои ситно до породувањето

admin22

Турската актерка Бергузар Корел или попозната како Шехерезад или Азизе од серијата „Далеку од дома“, е во поодмината бременост. Таа и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенч го очекуваат второто дете кое наскоро треба да дојде на свет. Актерката не е често активна на социјалните мрежи за да објавуба фотографии со […]

(ФОТО) „Шверцери“ негираат дека кршеле во МНТ, сликите покажуваат друго

admin3

Навивачката група Шверцери на фудбалскиот клуб Шкупи, негира дека кршеле, дивееле и дека упатувале навредливи зборови на прославата на 30 години постоење на навивачката група, што во петокот се одржа во МНТ. Од навивачката група велат дека информациите дека „дивееле“ се невистинити и шпекулации. Велат дека тие во објектот влегле […]

Сите ја прашуваа „Бабо зошто носиш кратко здолниште“, никој не знаеше дека има 24 години

admin3

Пред 24 години, Ирина стана мајка на прекрасно девојче по име Катја, но веднаш по раѓањето, мајката забележа брчки по лицето на нејзината ќерка, кои не се карактеристични за бебињата. Набргу девојчето започна да старее од ден на ден, а појавата не нови брчки не заостануваше. Лекарите веднаш ја воспоставија […]