(ФОТО-ВИДЕО) КУЌАТА НА СТРАВОТ: Oвде „Малчанскиот берберин“ ја држел МОНИКА

admin22

Шерпа каде Моника уринирала, жилети, превртени јоргани, отпадоци од храна, се тоа може да се види во куќата на стравот и ужасот каде Нинослав Јовановиќ ја држел затворена 12-годишната Моника Каримановиќ. Тие таму престојувале неколку дена, а судејќи по киднаперот малата Моника ја изнесувал ретко на „сонце“ за да не […]

Дали сте меѓу нив: Овие хороскопски знаци може да ја предвидат иднината

admin3

Многу луѓе можат да се пофалат со добро развиена интуиција. Астролозите откриле кои хороскопски знаци можат да ја предвидат иднината. Овен Овој хороскопски знак е претставник на огнениот елемент. Огнот може да му помогне многу кога ќе одлучи да погледне во иднината. Бик Биковите можат да ги откријат сите тајни […]

Се јави Латас – открива кој ќе биде лидер на СДСМ по изборите

admin22

Статсус на новинарот Драган Павловиќ Латас: ,,Битката за превласт внатре, во СДСМ, засега завршува со победа на Заев и поставување на негов човек за технички премиер. Но, тоа е последна негова битка. По изборите и поразот партијата ќе ја води Мила Цароска, избор на соросоидите, Црвенковски и силното влашко лоби […]

Ве гледаат во очи и ве лажат: Бегајте од овие хороскопски знаци, за да не страдате

admin3

Вистината е, има луѓе на кои им веруваме, но тие нè лажат и таа лага може да биде катастрофална на моменти. Патолошкиот лажго не се грижи ниту грам дали некој може да повреди, токму за спротивното. Овие луѓе изневеруваат без никаков напор и не се грижат за последиците. Сега ќе […]

ЉУБОВЕН хороскоп од 30 декември до 3 јануари

admin22

Овен Последните денови од годината ви нудат нови убави можности во љубовта. Ако сте во врска, ова е одлична можност за вас и вашата сакана личност да уживате во малите гестови и големите чувства. Бик Љубовта го има тоа, важно е да размислите за вашите чекори повнимателно, затоа што очигледно […]

ЌЕ ТРУПААТ БОГАТСТВО ВО 2020: Сиромашни хороскопски знаци кои ќе почнат да се богатат

admin3

Секој сака да живее богато, но не секој може лесно и да го постигне тоа. Ние ви откриваме кои хороскопски знаци ќе почнат да се богатат уште на крајот на декември. Новата година може да биде одлично време за некои претставници на Зодијакот да го подобрат финансискиот статус на неколку […]

Какви ќе бидат децата родени во годината на стаорецот-2020?

admin22

Според кинескиот календар, 2020 година ќе биде година на металниот стаорец (глушец). Кинеската нова година доаѓа на 25 јануари 2020 година и ќе трае до 11 февруари 2021 година. Кинеските експерти за астрологија веруваат дека годината на стаорецот е добра година за раѓање, бидејќи стаорецот е симбол поврзан со долговечноста, […]

Јунакот што ја спаси Моника: Му викнав на синот „дај ми пиштол“ иако го немавме

admin3

Тој раскажал дека сосема случајно со синот одлучиле да поминат до викендицата која ја поседувале во ова село, а во која не живеел никој. Емил Живиќ од Ниш, кој вчера во својата викендица во селото Пасјача го пронашол киднапираното девојче Моника Каримовиќ, за „Блиц“, изјавил дека се уште е под […]

Кои се првите зборови на малата Моника: „Мамо, само дојди да те прегрнам“

admin22

Мајката на Моника за плачејќи го раскажува својот прв разговор со ќерка си, 12-годишната Моника, која беше киднапирана и по неа се трагаше девет дена. „Мамо, само дојди да те прегрнам“, и рекла Моника на мајка си. „Не можам да дочекам да ја прегрнам. Мојата Моника. Возбудена сум, едвај чекам […]

(ФОТО) Заев позира со семејството за Новогодишната честитка

admin3

Премиерот Зоран Заев ја честита Новата година на сите граѓани во објава со фотографии од неговото семејство. – Празниците носат посебни чувства на радост, топлина и убавина во секој дом. Да ги искористиме за да се видиме со најблиските, да си раскажеме и заеднички да се подготвиме за новите предизвици, […]