Вработена во аптека во Струмица: Дечки, постојат и вакви луѓе

admin22

Фејсбук статус на Љубица Крстева, вработена во аптека во Струмица: Ден работен како и секој од претходниве, полн со убрзани и исплашени лица кои бараат исти работи! Влезе човек кој ми побара поразлично, повеќе, се што може да му понудиме за постари лица и зема доста!!! Го прашав за што […]

Во Хрватска започна да се оди во затвор за она што го прават многу Македонци

admin22

Општинскиот суд во хрватскиот град Вировитица осуди лице на една година затвор, затоа што лажело за поминатите километри кога продавало автомобил, пишува списанието ХАК. Казната е условна, односно нема да оди во затвор доколку не изврши ново кривично дело во рок од три години. „Н. Н. е виновен за невистинито […]

Искра си ја отвори душата за Игор Џамбазов: Ми ја полнеа главата со лоши работи за него

admin22

По кратка пауза од телевизијата, водителката Искра Канзурова се врати на малите екрани во емисијата „Добар ден, секој ден“, на ТВ Алфа. Неодамна во интервју за „Свет“ Искра, денес сопруга и мајка на две дечиња, на прашањето во какви односи е со својот поранешен сопруг Игор Џамбазов, кажа дека со […]

Aкушерка од Чаир – Мислев дека имам видено се, но ова ме остави без зборови – колку навистина ти е потребно за да бидеш среќен

admin22

Приказна на оваа докторка од породилиште е толку дирлива, поради која ќе ви потечат солзи… Влегувам во породилиштето… На породилната маса, има млада девојка, која нема повеќе од 20 години, многу слаба, испиено лице, темни подочници… Не пушта ни глас, не се слуша дека ќе се породува. Акушерката во еден […]

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ПРЕДУПРЕДУВА НА НАЈРАНИОТ СИГНАЛ ЗА КОРОНА – пред сувата кашлица и температурата

admin22

Симптомите, според зборовите на експертите, не се до крај одредени и прецизно дефинирани, бидејќи текот на болеста и натаму е непредвидлив. Она што е заедничко – е дека започнува од настинка. -Вирусот корона предизвикува настинка. Настинката подразбира иритација на носната слузокожа, но уште повеже сува кашлица и блага температура, во […]

Доктор специјалист за коронавирус со препорака до луѓето: Немаме лек, само вака ќе ја одбегнете инфекцијата

admin22

Американскиот виролог Џејмс Роб е еден од првите научници кои работеле со коронавируси, проучувајќи ги уште во 1970-тите. Оттогаш тој го следи развојот на коронавирусите и нивната мутација од животните кај луѓето. Тој во писмото кое стана вирален хит упатено до своите колеги ги опиша 7-те начини за заштита од […]

Висок функционер на СДСМ: Наскоро ќе се види дека ние имаме мнозинство!

admin22

Додека се вртат шпекулации дека „е готова владата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ“, висок функционер на СДСМ за Дојче веле тврди дека „нивната коалиција има обезбедено мнозинство што ќе ја формира на новата влада“. „Тоа ќе се потврди во следните денови кога ќе се добие мандатот од претседателот Стево Пендаровски и кога ќе […]

Ова се петте хороскопски знаци што толку ќе се збогатат што нема да знаат што со парите

admin22

Девица: среќен ден: среда, среќни броеви: 5, 14, 23, 32, 41, 50, среќни бои: бела, жолта, сива, портокалова Девицата е највреден и најразионален знак. Родените под овој знак се перфекционисти и знаат да делуваат разумно, па се барани за извршни позиции. Скорпија: среќен ден: недела, понеделник, вторник, четврток, среќни броеви: […]

Последните денови ги поминала во Скопје: Најнови детали за смртта на Бјелица

admin22

Познатата српска писателка Исидора Бјелица почина вчера на 52-годишна возраст, по тешка борба со ракот на јајниците. Исидора секогаш зборуваше отворено за борбата против болеста и барањето кон нејзиниот сопруг, драматургот, Небојша Пајкиќ. „Првиот пат кога не знаев како да се справам со терапиите, му реков на сопругот: Пукај ми […]

Мицкоски и Ахмети се договориле за влада, Еленовски ќе биде премиер

admin22

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го финализираат договорот за формирање нова Влада, објави порталот Лајм, повикувајќи се на партиски извори. Според Лајм, Христијан Мицкоски и Али Ахмети се договориле премиер да биде Лазе Еленовски, кој ќе се декларира и за Македонец и за Албанец, со оглед дека е од мешан брак. Како […]