Овој четврток е среќен ден за еден хороскопски знак, ќе слушнете добра вест од далеку

admin22

Овен Овој четврток, прашањата за убавина и изглед ќе дојдат во прв план. Тие го имаат своето значење, па обрнете внимание на нив. Бик Овој четврток е добар ден за средување на документи поврзани со имот. Имате шанса брзо да ги завршите трансакциите. Близнаци Овој четврток потпрете се на помош […]

Биле во брак четири дена, се скарале и испиле отров, причината го шокираше светот

admin22

Биле во брак четири дена, се скарале и испиле отров, причината го шокираше светот… Тој сакал да готви месо во кујната, а потоа се скарал со новата сопруга која била вегетаријанка, па двајцата испиле отров. Дали карантинот поради пандемијата со корона вирус ги излуде луѓето или во прашање е моментален […]

Мендух Тачи добро се пазарел – ја добива посакуваната полиција во новата Влада?

admin22

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи добро се пазарел за влез во новата Влада. По вчерашата куса средба со лидерот на ДПА Мендух Тачи, Зоран Заев се сретнал и со претседателите на ДУИ, Али Ахмети, на Алијанса за Албанците Зијадин Села и на Алтернатива Африм Гаши. Вчера беше потврдено дека пратеникот […]

Др. Лазаров: 14 тонска цистерна во Охис може да предизвика трагедија како онаа во Бејрут

admin22

По вчерашната експлозија во Бејрут која однесе човечки жртви и направи огромна штета, цел свет е вознемирен и сочувствува со трагедијата. Како во сите останати земји, така и во Македонија, оваа вест е третирана од сите медиуми и најкоментирана на социјалните мрежи. Така, се јави и откритие на опасноста која […]

(ВИДЕО) ПЕКОЛНА СВАДБА: Сред фотосесија на невестата се случува експлозија во Бејрут

admin22

Широка насмевка на невестата, во позадина музика и одеднаш се случува експлозијата во Бејрут… На една од потресните снимки од престолнината на Либан е забележано како детонацијата го прекинува фотографирањето на една млада невеста. На снимката се гледа како невестата се фотографира после венчавката. На нејзиното лице е широка насмевка, […]

Весна го раскажа своето искуство со Ковид-19: Сестрите трчаа во скафандери на 40 степени кога мајка ми се бореше за живот

admin22

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил сподели уште едно искуство на пациенти кои се заразил од Ковид-19. „Медицинските сестри трчаа во скафандери на 40 степени ноќта кога мајка ми се бореше со живот или смрт. Презадоволна сум од лекарите, медицинските сестри, болничарките и хигиеничарките во ГОБ „8 […]

Почина Исидора Бјелица, ја изгуби битката со подмолната болест

admin22

Денеска почина писателката, Исидора Бјелица. Педесет и двегодишната писателка, како што пренесуваат српските медиуми, починала во станот на нејзините родители во Нов Белград. Во 2012-тата година на Бјелица и беше дијагностициран карцином, поради што и беа отстранети јајниците и матката. Освен со макотрпните болки, таа мораше да се бори и […]

Ќе се стокми ли новата Влада, Заев на средба со Села

admin3

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и првиот човек на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, имаат средба во Собранието, објави ТВ Алсат повикувајќи се на свои извори. Од партиите нема ниту потврда, ниту демант дека е во тек лидеркса средба. Нема информации ниту дали на средбата присуствува претседателот на вториот партнер […]

Гостивар со најмногу заразени од корона, а три градови немаат ниту еден

admin3

Гостивар и околината го презедоа приматот во однос на другите градови по бројот на новозаразени со корона вирусот. Во моментов активни се речиси 300 слуачи. Здравствените власти соопштија дека во гостиварските три општини во последниве три деноноќија се откриени неколку нови случаи на Ковид 19. И додека во Гостиварско короната […]

(ВИДЕО18+) Невремето откорна кров од зграда во Делчево

admin3

Невреме со силен ветар денес околу 13 часот го зафати градот Делчево. Ветарот успеа да откорне неколку лимени покриви меѓу кои и на една од зградите во центарот на градот. Ветар со сличен интензитет го зафати целиот регион, поради што повеќе места, како и Македонска Каменица останаа без снабдување со […]