Пет хороскопски знаци кои се најмногу склони кон магија

admin22

Магиите секогаш го привлекуваа вниманието на луѓето. Многумина дури се убедени дека тие самите поседуваат вакви вештини, а некои од членовите на нивното семејство биле моќни волшебници. Во принцип, секоја личност има талент да прави магија. Некои луѓе се повеќе склони да го сторат тоа.

Астролозите тврдат дека има неколку хороскопски знаци кои се повеќе склони кон магии за разлика од другите.

Еве кои се тие:

loading...

Шкорпија

Ова е еден од најпознатите надарени знаци на зодијакот. Сепак, Шкорпиите не сакаат да ја изнесат своја посебност. Нивната интуиција е толку софистицирана што навистина им овозможува да ја предвидат непосредната иднина и однапред да ги пресметаат нивните постапки.

Некои претставници на овој хороскопски знак се хиперсензитивни и лесно ги читаат емоциите на другите, додека други имаат јасностични способности. Мисиите од Шкорпија можат да користат нјачесто за силни мисли во своја полза. Тие имаат многу моќна енергија која е во состојба да ги контролираат сите зли сили.

Шкорпиите лесно ракуваат со магии, лоши очи, пцовки и друга негативна енергија. Ако сте под магична заштита на Шкорпијата, немате од што да се плашите!

Рак

Зодијаците во овој хороскопски знак се обдарени со интуиција и можност да ги чувствуваат емоциите на другите. Тие ја имаат моќната добра аура што им дава скоро континуирана врска со вселената. Чистата енергија им одговара на претставниците на овој хороскопски знак. Најчесто, тие ја гледаат иднината во својот сон, и кога ќе се разбудат, тие почнуваат да ја дешифрираат.

Тие се добри во гледањето кафе, картички итн.

Девица

Тенденцијата за мистика и магија е својствена за нив. Што се однесува до моќта на нивната енергија, Девиците им признаваат на Шкорпиите, но од друга страна, тие многу полесно ги совладале практичните вештини од областа на магијата.

Тие имаат остар ум и тврдоглав карактер, што е важно во мистичните ритуали. Девиците се специјалисти по палмистика и се одликуваат со картички на Тарот.

Тие често користат алтернативни методи на медицина и многу добро ги разбираат растенијата и камењата.

Водолија

Водолиите се толку склони кон магија што можат лесно да ја претворат во професија. Тие секогаш се привлечени кон езотеризам, предвидувања и обиди за откривање на различните опции за иднината. За разлика од Шкорпиите, тие претпочитаат бела магија. Тие се во состојба логички да ги анализираат ситуациите и совршено да ја предвидат иднината.

Понекогаш тие се нарекуваат луѓе на иднината. И тие често сонуваат за прочка.

Вага

Тие се добри студенти и можат да користат магија за да им помогнат не само на себеси и најблиските, туку и на другите луѓе. Тие се посоодветни на чистата енергија која не е поврзана со црната магија.

Сите ритуали поврзани со невреме, полна месечина и нова месечина, молња, изгрејсонце и зајдисонце се во нивна моќ. Вагата може да направи сигурни заштитни маски со свои раце.

Ако претставник на овој знак ви даде таков талисман придружуван од пријатни желби, уверете се дека тој ќе ви донесе среќа!

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Тестерите во продавниците за козметика се смртоносни!

Тестерите во продавниците за козметика можат да бидат смртоносни. Овој заклучок го донеле група американски научници. Повеќето патогени инфекции се наоѓаат во сенките за очи и кармините. Според експертите, шминката има различни опасни инфекции, вклучувајќи херпес, Ешерихија коли, стафилококи, па дури и сексуално преносливи болести. Во текот на истражувањето, примероци […]