По приведувањето се огласи актерката Силвија Стојановска ВИДЕО

admin22

Триесетдневен куќен притвор вечерва и е определен на актерката Силвија Стојановска отако претходно таа беше спроведена пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје.

– Пред судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје доцна попладнево беа спроведени две лица со предлог на Обвинителството за определување мерки за обезбедување присуство. По ценење на фактите и доказите, судија на претходна постапка го прифати предлогот на Обвинителството и на С.С. и определи мерка „куќен притвор“, а на В.Б. му определи мерка притвор за двајцата во траење од 30 дена, информираат од Кривичниот суд за МИА.

На излегување актерката не одговри зошто е приведена, а на прашањето дали е за дрога искоментира: Боже, боже.

loading...

ВИДЕО: А1.ОН

Loading...
Next Post

Пред спиење легнете си со оваа молитва за Св. Никола

Денес е голем празник и строго е забрането да се извршуваат потешки домаќински работи, а исто така не треба да се јаде мрсна храна затоа што овој празник е посен. На овој голем ден, помолете се со оваа молитва. О, себлаги оче Никола, пастиру и учителу на сите кои со […]