Починатиот затвореник од Шутка бил позитивен на коронавирус

admin22

47 годишниот притвореник од Ресен кој вчера рано утрото починал од срцев удар, во затворот во Скопје, по направена обдукција бил позитивен на коронавирус.

„Починал од срцев удар, немал симптоми, немал висока температура.

Примен е на 8-ми минатиот месец, меѓутоа на обдукцијата по земениот брис тој е позитивен на вирусот и сега во овој момент се прават епидемиолошки анкети на сите кои биле во близок контакт со него“, откри министерот Венко Филипче на денешната прес конференција.

loading...
Loading...
Next Post

Ни доаѓа Цветници: Што треба да знаете за овој празник кој е предвесник на Велигден?

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во спомен на влегувањето на Исус Христос во Ерусалим, кога неговите ученици и симпатизери со цвеќе и врбови гранчиња, како и со својата облека, му го постилале патот. Неделата, една седмица […]