Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Арсовски соопшти убава вест – причина за славење во неговиот дом

admin22

 

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во емисијата „Магазин“ со гледачите сподели прекрасна вест. Имено, тој и неговата вереница Соња ќе станат родители.

Неодамна Арсовски, токму за својот роденден ја запроси Соња, па двајцата фотографии од веридбата споделија на социјалните мрежи.

Инаку девојката вереницата на Арсовски, Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

Loading...
Loading...
Next Post

Си правеле свадба во Стумичко, полицијата им ја растури а има ли уапсени?

Полицијата вчера прекинала свадба во селото Банско во Струмица на која присуствувале околу 300 гости, информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР). Како што додаваат оттаму, тие по претходна пријава извршиле контрола и констатирале дека Д.И. (57) и А.И. (54) од с. Банско организирале свадбена веселба за нивниот син Е.И. […]