Потресна исповед – по 10 години брак и четири деца, дознал дека неговата сопруга го изневерува

admin22
loading...

Американецот Сет Мегов дознал дека неговата сопруга го изневерува со неколку мажи по десет години брак. За жал, тој тоа не го дозна од неа туку од Фејсбук, односно од нејзиниот профил на оваа социјална мрежа откако таа го заборавила и го оставила отворен пред да замине на спиење.

Сет ги видел интимните пораки на неговата сопруга со други мажи и сфатил дека неговата сакана Криси го изневерувала веќе две години.

Тие влегле во брак многу млади (на 19-годишна возраст). Сет за медиумите изјави дека во првите осум години од нивниот брак бил прекрасен период, а во изминатите две години „биле години на пеколот”.

Иако Криси се однесувала многу чудно долго време, Сет сметал дека тоа се должи на депресијата и антидепресивите што, наводно, го земала, така што ја толерирал без да знае дека постојано го изневерувала.

Овие поранешни брачни другари имаат четири деца кои ги добиле во првите осум години брак.

Loading...

„Чувствував дека е вознемирена. Прво мислев дека сето тоа е поради стресот на работа, грижата за децата и новиот дом. Тешко беше да седнеш и да разговараш со неа за нешто … По неколку месеци, таа престана да доаѓа дома, а потоа ги промени своите лозинки на социјалните мрежи“, раскажува Сет.

Сет додаде дека Криси го убедил дека излага со пријателите и плаќала се во готово за да не може да ја провери по банкарските сметки.

Но, она што најмногу го повредил е фактот дека со еден љубовник билА во врска една година и дека тоа не било само поради сексуални односи, туку од пораките било можно да се открие дека станува збор за љубов.

Сет се сеќава на тоа колку и помагал кога децата биле на најраната возраст: „Станував ноќе и ги носев бебињата за да ги дои, а потоа ги враќав во кревет. Сакав да ја олеснам нејзината состојба колку што можев. Јас бев оној кој работеше во складиштето што ги товареше камионите за да нè нахрани, а таа да заврши факултет.”

Сет се пожали дека е исклучително тешко да се најде друг партнер бидејќи изгубил самодоверба по целата ситуација, иако неговата поранешна сопруга му кажала дека е “голем човек и дека таа е таа што се променила”.

Инаку, Сет конечно најде нова девојка и почна да пишува блог “Кој го стави мојот iPad во машина за миење садови”, што е неговата особена приказна за животот со деца.

loading...
Loading...
Next Post

Димовски: Законот за Совет за јавни обвинители не е донесен, не се гласаше по Бадентер

ВМРО-ДПМНЕ го повика претседателот Стево Пендаровски да не го потпишува и Законот за Советот за јавни обвинители бидејќи при неговото донесување не е испочитуван принципот на Бандентер, односно за него не гласале припадниците на помалите етнички заедници. Илија Димовски на прес-конференција во Собранието по неговото распуштање истакна дека законот требало […]