Приведен Аца Лукас-што ли направил сега?

admin22

Аца Лукас познатиот српски пеач бил приведен во рутинска контрола на Бањица, пренесуваат српските медиуми.

Лукас бил запрен од полицијата и однесен до станицата.

Според извештаите во медиумите, пеачот прво наводно избегал од полицијата.

Loading...

Друга патрола успеала да го запре, а потоа бил направен алко-тест, кој потврдил дека има алкохол во крвта.

Медиумите наведуваат и дека пејачот во тоа време бил тестиран на лекови. Полицаецот се обидел да го спречи, но пеачот бил арогантен и ја навредувал полицијата.

loading...

FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ-KURIR.RS

Loading...
Next Post

Неделава парична добивка за само еден хороскопски знак

Овен Оваа недела потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Случувањата кои ќе ги искусите ќе ви бидат од големо значење во понатамошната иднина. Оваа недела исто така, Меркур ќе ви донесе позитивни вибрации и подобрување на вашата финансиска состојба. Вашиот среќен ден оваа недела е понеделник. Бик Вашата […]