ПРОГНОЗА ЗА СЛЕДНИТЕ 3 ДЕНА: Снег и дожд низ цела Македонија, времето целосно се менува

admin22

Денеска попладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Потоа и во следните денови до четврток ќе има услови за повремени врнежи, претежно во западните делови, а ќе дува и умерен ветер од западен и северозападен правец.

Прогноза за 28.01.2020
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 7°С до 13°C
Променливо облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот со локален дожд во западните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во западните делови.

Прогноза за 29.01.2020
Минимална температура: -2°C до 4°C
Максимална температура: 7°C до 14°C
Променливо облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 30.01.2020
Минимална температура: -2°C до 4°C
Максимална температура: 4°C до 11°C
Променливо облачно со сончеви периоди. Во западните делови претѕпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

loading...
Loading...
Next Post

Тибетски хороскоп според годината на раѓање

Тибетскиот хороскоп има 12 знаци кои означуваат 12 патишта. Секој човек има свој пат до мудроста кој се заснова на описите на минатите животи, а датумот на раѓање ја открива судбината на личноста.Овен – 21.3. – 20.4. – Реинкарнација. Не сака монотонијата, има енергија како борец што за оваа личност […]