Путин објави: Ја направивме првата вакцина против вирусот! И ќерка ми ја тестираше!

admin22

Претседателот на Русија, Владимир Путин објави дека во Русија е направена првата вакцина против опасниот вирус.

„Колку што знам, утринава, првпат во светот, е регистрирана вакцина против вирусот“, кажа Путин на состанокот со членовите на Владата.

Путин кажа дека знае за вакцината која е ефикасна, па формира стабилен имунитет и ги минала сите неопходни проверки.

„Се надевам дека во најскоро време ќе може да почнеме масовно производство и тоа е најважно. Масовно производство на овој лек.

Така сите кои го сакаат тоа, треба да го направат доброволно, за што зборував повеќе пати, сите може да го искористат развојот и достигнувањата на нашите експерти“, кажа Путин.

Loading...

loading...
Loading...
Next Post

Ризвановиќ за Апасиев: Не знам кој нормален соговорник сега би седнал со него на дебата

ПР на Апасиев беше добар досега, повторно успеа да го сврти вниманието, но згреши, премногу го спушти сопственото ниво на комуникација. Значи не зборуваме за фамозното кршење на политичката коректност за која екстремните десничари и левичари тврдат дека е наметната од неолибералите, што е ноторна глупост, се разбира. Сега имаме […]