Рецепт од Др Антонина: Со овој чај ќе ги оставите цигарите за неколку дена!

admin22

Познат руски леар Др Антонина Шчипина ги советува своите пациенти како на лесен начин да се одвикнат од пушење и тоа само со чај.

Земете еден прстофат иситнети суви лисја од боквица, ставете ги во тегла и прелијте ги со половина литар флаширана вода.

Поклопете го садот, и оставете го да отстои два часа.

Loading...

Во текот на денот треба да се испие целата содржина од теглата.

Така секојдневно подготвувајте го овој чај, три месеци, открива Др. Шчипина.

loading...

Според советите, со чајот можете исто така да џвакате и свежи листови, по што за многу кратко време ќе изгубите секаква желба за никотин.

Loading...
Next Post

Да познавате Јарец е исто како да го познавате ѓаволот лично - кои се трите НАЈЗЛОБНИ знаци во хороскопот!

Јарец Да познавате Јарец е исто што и да го познавате ѓаволот лично. Дури и да ви се слоши и да се срушите на сред улица пред неговите нозе, тој едноставно ќе ве прескокне, нервирајќи се дека сте му го попречиле патот. Парите го движат неговиот свет, па токму затоа […]