Се огласи приведеното момче поради закани упатени кон Дамчевска: Да живее МАКЕДОНИЈА! Не ви се плашам!

admin22

Откако денеска претходно сподели статус дека вчера лажно бил пријавен во полициска станица, сега Дејан Киринџиски- Крушка ја прашува поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Весна Дамчевска Илиевска дали и наликува на овој на фотографијата?

-Ах Весна, Весна !

Јас на овој ли ти личам ?!

Што правиме сега, нели јас ти се заканував ?!

Не сакале сабајле да ми кажат моите, на внуками мало девојче ја малтретирале полицајците ја терале да отклучува по соби и ме барале како најголем криминалец, кај ке ви оди душата ?! За ова ли трчав 24 часа за да бидеш пратеничка ?!

Loading...

Нека си испитаат институциите Чадиковски тоес уапсениов иако е беше во затвор и сите знаат дека е проблематичен, детето нема никакви ТВРДАМ никакви допирни точки со ВМРО, да си испитате добро каква е оваа намештаљка, на што све сте спремни Бог знае, какви сте вие луѓе !?

Денеска ми се јавија над 1000 луѓе да ми дадат подршка, фала ви браќа и сестри ми значи тоа, ми значи што сте во вакви мигови со мене кога се соочувам со удбашки местенки како во време на социјализмот, и тоа монтирани од најлажните вмровци !

loading...

Ова што ми ја малтретиравте внуката нема да ви заборавам, ви ветувам.

Особено ме боли што на чисто срце најдовте да ме наклеветите, па уште без никакви докази да ми упаѓа дома полиција по соби.

Не јас, ниту еден чесен ВМРОВЕЦ нема да ви го заборави ова што минго направивте денес.

И едно важно прашање ???

Да се дадат снимките од Општина денеска, да каже Велимир што правел чадиковски денеска во Општина !?!?

Ке дојде ден, ќе светне ден !

Да живее ВМРО !

Да живее МАКЕДОНИЈА !

Не ви се плашам !, стои во неговиот пост на Фејсбук.

loading...
Loading...
Next Post

Утре е голем и тежок празник: Еве што треба да направат сите жени и мајки на најголемиот женски празник

Во петок е големиот верски празник, Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, а воедно овој ден е прогласен за неработен. Од повеќето празници посветени на пресвета Богородица овој е еден од најзначајните. Затоа народот овој празник го нарекува уште и Голема Богородица. Во македонските цркви и манастири можат да […]